Навігатор на 13-те вересня: куди піти у Києві

Навігатор на 13-те вересня: куди піти у Києві

В п'ятницю 13-го пропонуємо провести вечір цікаво та корисно. На вас чекає містична екскурсія на Лисій горі, вистава "Тіні забутих предків", відкриття сезону у філармонії, лекція про зміну образу тінейджера за останні 200 років, фестиваль українських короткометражок та багато іншого.

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ

Закриття сезону в АКТ

Підбиваємо підсумки літньої резиденції, спілкуємось з художниками і командою АКТ-у та проводимо фінальну екскурсію виставкою Геть з моєї хмарини. Художники працювали протягом усього літа над власними проектами - живопис, скульптури та інсталяції. На вас чекатиме бар та спеціальні музичні гості - The Kawaakari.

Коли: екскурсія від резидентів АКТ-у о 18.30,  вечірка-закриття о 19.30
Де: Платформа арт-завод (Біломорська, 1)
Вхід вільний

Відкриття групової виставки «Корозія характеру: Людина гнучка»

Побудована на діалозі між італійськими та українськими художниками нового покоління та торкається проблематики праці як дзеркала для розуміння більш складної сучасної реальності. Водночас увага зосереджується на тому, наскільки визначальними для сучасних людей є наслідки гнучкості і прекаритету.

Коли: о 19.00
Де: Креативна спільнота IZONE; другий поверх, вул. Набережно-Лугова, 8
Вхід вільний

ВЕЧІР В ТЕАТРІ

Тіні забутих предків (прем'єра)

Містична легенда, яку розповів світу Михайло Коцюбинський, а на екрані втілив Сергій Параджанов. В театра покажуть, якою відчувають історію  Івана та Марічки.

Коли: о 19.00
Де: Київський академічний театр Українського фольклору "Берегиня", вулиця Івана Миколайчука, 3 
Вартість квитків: 150 грн.

Отелло/Україна/Facebook

Зрештою, є щось правдою чи вигадкою — це питання нашої віри, а не фактів, документів чи речових доказів. Якщо ви вірите в чупакабру чи Святого Миколая, у справедливі вибори чи Гаррі Поттера, отже вони існують. У паралельному всесвіті. Наприклад, у Фейсбуці. Чи іншій соціальній мережі.

Коли: о 19.00
Де: Сцена 6, вул. Васильківська, 1 
Вартість квитків: 150-300 грн.

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ

Літературний клуб: «Ми» Євгена Замятіна

Вважається, що цей твір став першим романом у жанрі антиутопії, а Джордж Орвелл («1984») та Ентоні Берджес («Механічний апельсин») вчилися саме у Замятіна. Щоб підготуватися до літклубу, треба прочитати твір, ознайомитися із рецензією Джорджа Орвелла.

Коли: о 19.00
Де: Бібліотека КПІ, пр-т Перемоги, 37
Вхід вільний

ЛітГерої: підлітки світової літератури. Євгеній Стасіневич

Літературний критик Євгеній Стасіневич дослідив тексти Марка Твена, Джоан Роулінг, Селінджера, Ґолдінга, хтозна кого ще, та простежив, як змінювався образ тінейджера за останні 200 років. Чим відрізняється герой Чарлза Дікенса від персонажа Донни Тарт? В чому вони схожі? Своїми спостереженнями про розвиток, роль і популярність літератури про підлітків критик поділиться на лекції.

Коли: о 19.00
Де: Світло, вул. Дегтярна, 29
Вартість квитків: 300 грн.

ВЕЧІР В КІНО

Кіноклуб. Що лишається від божевілля

Психіатрична лікарня, передмістя Дакару. Разом  з письменницею та кіномисткинею Хаді Силла,  досліджуємо новітню історію Сенегалу: незалежність країни і взаємозалежність деколонізації країни та психіатрії. Фільм демонструється французькою мовою.

Коли: о 19.00
Де: кінотеатр Ліра, вул. Вел. Житомирська, 40
Вартість квитків: 50 грн.

Кіноогляд

На фестивалі покажуть відібрані короткометражні фільми - анімаційні, документальні та ігрові.

Коли: о 15.00, 16.30, 17.00, 19.00, 20.00, 21.00
Де: Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6 
Вхід вільний

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ

Відкриття сезону. Симфонічний оркестр НФУ, Крістофер Парк

156-й концертний сезон у філармонії відкриє філармонічний симфонічний оркестр під орудою Миколи Дядюри. Солістами виступлять піаніст Крістофер Парк та співачка Лілія Гревцова. У програмі: Й. Брамс – Концерт № 1 для фортепіано  з оркестром ре мінор, тв. 15,  В. Сильвестров – Кантата № 4 для голосу, фортепіано і оркестру,  Р. Штраус – Симфонічна фантазія «Жінка без тіні».

Коли: о 19.00
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2
Вартість квитків: 100-500 грн.

ВЕЧІР МІСТИЧНИЙ

Екскурсія кладовищем на Лисій горі

Вночі під повним місяцем запрошують прогулятися... кладовищем на Лисій горі... Колись тут стояв величезний замок, пізніше – кладовище з красивими усипальницями для багатих киян та Троїцька церква. Тут же зруйнований цвинтар, який вінчає старовинний склеп, та багато містики. Через таку незвичайну історію Лисої (Замкової) гори, у кінці 20 ст. її облюбували неоязичники, відьми та сатаністи. 
На екскурсії ви дізнаєтеся про український культ мертвих, про справжніх відьом та упирів, почуєте незвичайну історію Замкової гори, а також помилуєтеся неймовірними краєвидами на вечірній Київ. 

Коли: о 20.00
Де: зустріч - Андріївський узвіз, 13 (біля пам'ятника М. Булгакову)
Вартість: 150 грн.