Киянам нагадали про ознаки лімфоми

Киянам нагадали про ознаки лімфоми

Інформаційний захід до Всесвітнього дня боротьби з лімфомою пройшов у Національному інституті раку (НІР).

Олена Колесник, директорка НІР зазначає, що хворіють лімфомою і у США, і в країнах Європи, і в нас – в Україні проживає 30 тисяч хворих на лімфоми. І якщо порівняти виживаність українських хворих 10 років тому і зараз, то буде 20% та 75% відповідно.

- Зараз 75% хворих живуть 5 років і більше. Після лікування молоді дівчата народжують дітей, повноцінно працюють, – зазначає Олена Колесник.

Працівники Національного інституту раку підкреслюють, що в їхньому закладі наразі є можливість діагностувати та лікуватися згідно зі світовими стандартами. І українські пацієнти, почувши жахливий діагноз «лімфома», більше не вимушені шукати можливість поїхати лікуватись за кордон. Особлива гордість Інституту – можливість проводити аутологічну трансплантацію.

Ірина Крячок, завідувачка науково-дослідного відділення хіміотерапії гемобластозів НІР, називає симптоми цього страшного захворювання.

1. Втрата маси тіла більше ніж на 10% за 6 місяців.

2. Лихоманка з температурою понад 38 градусів без наявності інфекційного захворювання.

3. Нічна пітливість.

4. Збільшення лімфатичних вузлів, селезінки, печінки.

А от ті, хто має ожиріння та курить, інфікований ВІЛ, хелікобактером піларі, вірусним гепатитом С, мають вищі шанси почути від лікаря діагноз «лімфома».

Під час заходу було проведено тренінг для сімейних лікарів з обізнаності щодо симптомів лімфоми. У залі було встановлено дерево, на якому «росли» листочки з ознаками цієї страшної хвороби. Також прийшли пацієнти, щоб розповісти про свій шлях до перемоги над хворобою.

Валентина Юрчишин, голова Пацієнтської асоціації, розповідає, що часто родичам більше потрібна психологічна підтримка, ніж самим хворим. Адже тривога родичів передається пацієнтам.

Також були пацієнти, які змогли побороти цю недугу.

Ігор Козир розповідає, що тривалий кашель – це те, з чим звернувся до лікаря. Пройшов трьох лікарів та зробив флюорографію, яка вже й допомогла запідозрити новоутворення.

- Дуже складно було отримати правильний діагноз. Проте варто розуміти, що це – не вирок, а діагноз, який лікується, – розповідає чоловік.

У 2013 році йому поставили діагноз «лімфома». Він пройшов 6 курсів хіміотерапії. Зараз вже 5 років чоловік живе у стадії сталої ремісії. За цей час у родині Ігоря народилася третя дитина.

28-річна Маргарита Гребенюк – також пацієнт НІР. Дівчина розповіла, що і їй не одразу встановили діагноз. Довелось пройти 30 лікарів. На це вона витратила 1,5 місяця, щодня, з ранку до вечора.

- Зранку займала чергу в поліклініці. Ввечері поверталася додому, – згадує Маргарита.

Підозрювали в Маргарити і пневмонію, і туберкульоз. Два тижні вона лікувалась антибіотиком. Зараз дівчина вже 2,5 року живе у стані ремісії.

На 1–2 стадіях хвороби виживаність серед пацієнтів – 95%. На 3–4 – 70%. Тому не варто тягнути: при перших ознаках хвороби звертайтесь до лікаря. І раз на рік робіть флюорографію.