110 квартир за два роки: Київ придбав сиротам житло

110 квартир за два роки: Київ придбав сиротам житло

Вікторія Зубкова з 16 років стояла у черзі на отримання житла за міською програмою «Про забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа». Сьогодні їй 26 років, вона військовослужбовець ЗСУ й з 2015 року регулярно їздить на ротацію, як військовий медик. Дівчина каже, що повертаючись зі сходу добре помітно, як змінюється Київ. Тому, коли дізналася, що вона стала однією з тих, кому цього року виділили квартири по програмі була надзвичайно рада. І вже сьогодні, попри 10 років очікування, вона зможе нарешті переїхати до власної оселі. 

Отримати житло за будь-якою міською програмою це дуже важливо – це знак, що місто дбає про своїх мешканців, тих, хто цього потребує найбільше. Наразі я мешкаю у кімнаті з опікункою та двома її дорослими дітьми. 4 дорослих в одній кімнаті це важко… Коли я дізналась, що матиму власне жило, була щаслива і вдячна меру. Те, що називається, на собі відчула, що програми діють і фінансуються, – розповіла Вікторія Зубкова.

Сертифікат на отримання квартири вручав міський очільник Віталій Кличко. Однокімнатні квартири розташовані в нових будинках по вулиці Метрологічній. Тож Вікторія й ще двадцять киян стали щасливими власниками нових домівок. 

Сьогодні у нас гарна нагода, аби зібратися у столичній мерії. Ми вручаємо сертифікати на отримання житла киянам, які потребують нашої особливої підтримки і турботи  дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.  Квартири готові приймати нових господарів. Впевнений, вже днями ви зможете подивитися на них і почати облаштовувати, – зазначив мер Києва Віталій Кличко. 

За два роки за кошти міського бюджету придбали 110 квартир для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Торік з міського бюджету виділили понад 76 мільйонів гривень на будівництво житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Тільки в березні цього року ще 24 квартири передали дітям-сиротам та дітям.

Цього року в міському бюджеті передбачено 50 млн грн для придбання житла пільговим категоріям громадян. Ще 14 млн грн будуть спрямовані для придбання житла дітям-сиротам за кошти державної субвенції місцевим бюджетам.

Фото kiev.klichko