Київ для дітей: біля небезпечних перехресть з'явилися спеціальні знаки

Київ для дітей: біля небезпечних перехресть з'явилися спеціальні знаки

Сьогодні, 9 вересня, у столиці відбулася акція «Збережи життя дитини». В акції були залучені учні двох навчальних закладів, з Святошинського району та Шевченківського.

Кожного дня вулицями столиці ходять діти. Вони йдуть до школи чи просто на прогулянку, переходячи одну або кілька доріг, – розповідає фахівець Київського міського центру громадського здоров'я. – Крім того, багато дітей переходять дорогу в навушниках, інколи в неналежному місці або на червоне світло. Трапляються й такі випадки, коли батьки переходять дорогу з маленькою дитиною, не тримаючи її за руку, і дитина виривається.

За словами правоохоронців, дорожньо-транспортні пригоди за участю дітей – часте явище: близько 70% пригод на вулицях відбуваються зі школярами, які йдуть зі школи додому. Цей шлях дітлахи сприймають як відпочинок, тому дозволяють собі бути неуважними.

Крім цього, експерти намалювали біля доріг спеціальні знаки:

•  Зніміть навушники на перехресті!

•  Візьміть дитину за руку!

•  Злізьте з велосипеду!

•  При переході через дорогу дивіться в обидва боки!

Щоб дорога зі школи додому не перетворилася на трагедію, команда фахівців Київського міського центру громадського здоров'я організувала просвітницьку акцію «Збережи дитині життя» та залучила до неї Управління Патрульної Поліції. Вони провели роз’яснювальні роботи у київських школах та розповіли дітям про правила дорожнього руху.

Діти з радістю долучилися до малювання написів за допомогою трафаретів. Перехожі підтримали акцію і поділилися думками з «Вечірнім Києвом».

Я, як мати двох маленьких дітей, вважаю, що подібні заходи мають бути обов’язковими, – коментує перехожа Діана. – Молодший син ще у колисці, а старшого під час переходу через дорогу завжди тримаю за руку. Проте неодноразово бачила, як діти порушували правила дорожнього руху і каталися на моноколесі, де їм заманеться. А це є дуже небезпечним!