У столиці презентують концерт про історію депортації лемків

У столиці презентують концерт про історію депортації лемків

До 75-х роковин початку депортації українців з Лемківщини, Любачівщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Західної Бойківщини у 1944 – 1951 років сьогодні, 9 вересня, у столиці відбудеться показ драми-концерту лемківської пісні «Вигнані з Раю» Франківського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка. Режисер – народний артист України Ростислав Держипільський. Пісні та історія лемків у виконанні заслуженої артистки України Галини Баранкевич.

Драма-концерт «Вигнані з Раю» – це водночас реконструкція подій масової депортації лемків з їх етнічних земель і драма-концерт, у якому: близько 20 автентичних пісень у супроводі оркестру і хору молодих акторів театру, драма на основі реальних подій, веселі історії дівування і перше кохання, справжнє весілля з весільною ватрою і звичайно ж – бійкою, радість материнства і проводи на війну, стукіт коліс і вагон потягу, що везе народ геть з його Раю… жага життя і незламна віра!

– Ці пісні – щось більше, аніж прекрасні мелодії та проникливі слова – це звуки втраченого раю, землі «обітованої», що стала легендою і мрією... Ці пісні духовна «планета» народу, і ступивши на неї, ви пізнаєте його, пізнаєте себе… В унікальному проекті Галини Баранкевич поєднані драматичні історії людських доль, жертв депортації лемків 1947 року з оригінальним переспівом перлин пісенної спадщини цього поетичного етносу, – уточнюють митці проекту.

Вистава є завершальним заходом у рамках пам’ятної академії до 75-річниці початку депортації українців з Лемківщини, Любачівщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Західної Бойківщини у 1944 – 1951 рр. 

Коли: 9 вересня, 18:30 – 21:00.
Де: Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, площа Івана Франка, 3.
Вхід вільний.