У Києві шукають, кому безкоштовно віддати десятки платанів

У Києві шукають, кому безкоштовно віддати десятки платанів

Центр альтернативного озеленення Києва звертається до киян-представників освітніх закладів, дитячих будинків, інтернатів, пансіонатів. Звернення озвучив засновник Центру Роман Любека.

– Якщо Ви маєте територію, де можна прилаштувати 60 платанів висотою півтора – два з половиною метри, відгукніться, – говорить Роман Любека. – Якщо це алея, то довжина має бути 250 – 300 метрів. Якщо скверик, то 10 – 15 соток. Краще було б більше. Варіант розбити на 2 – 3 території – у даному випадку не найкращий.

Річ у тім, що представництво компанії Cooper&Hunter Ukrainian Page готове інвестувати гроші та час у створення затишку в рідному місті. Вони пропонують чудовий посадковий матеріал – платани. Тепер шукають локацію, де б висадити платанову алею. До кінця тижня збиратимуть усі пропозиції, а потім компанія-спонсор визначиться, на якій локації висаджуватимуть платани.

Минулого року чудово попрацювали з українським офісом міжнародної логістичної компанії DHL. Роман Любека зазначає, що цю співпрацю приємно згадувати.

– Чи зверталися Cooper&Hunter у «Київзеленбуд»? Так, але виникла стандартна проблема – там одразу не змогли допомогти, – пояснює Роман Любека. – Ми вже знаємо чому. Наприклад, причина може полягати в стандартах використовуваного зеленбудівцями садивного матеріалу – діаметр, товщина, висота штамбу… Шикарні платани, клени, липи висотою 2 – 3 метри та з відмінною кореневою системою і гарантованою приживлюваністю тим стандартам не відповідають. Розводити «зраду» не потрібно. Такі стандарти у всьому світі. Ми звертаємося до «Київзеленбуду»: якщо у вас є якісь пропозиції, рекомендації, зауваження – ми готові прислухатися. Краще заздалегідь, ніж потім розбирати косяки по факту. Масштаби нашої «озеленювальної роботи» зростають, хочемо, щоб то все було цивілізовано і не створювало нікому проблем.

Читайте також: «Киянам роздадуть саджанці дерев: що нині модно висаджувати у столиці».

У центрі альтернативного озеленення зазначають, що кияни часто запитують поради, де знайти місце для озеленення, для висадки дерев. Вони радять: «озеленюйте прибудинкові території і не втручайтеся в роботу «Київзеленбуду».

– Ми знаємо як допомогти компаніям, та організаціям, які хочуть прикрасити столицю деревами, – підкреслює Роман Любека. – Центр альтернативного озеленення Києва може виступити у якості «біржі» з пошуку спонсорів-озеленювачів та територій, яким потрібні зелені насадження. Тому – звертайтеся. Озеленимо Київ разом.

Засновник центру додає: «У жовтні ми роздаватимемо посадковий матеріал киянам. Таку акцію проводимо не вперше. Будемо закуповувати садівний матеріал у лісових розсадниках по всій Україні. Тому пропонуємо Державному агентству лісових ресурсів України долучитися до популяризації своїх лісництв та їх лісовідтворювальної діяльності».