Zoo-Fest на Русанівці: кияни активно всиновлюють тварин

Zoo-Fest на Русанівці: кияни активно всиновлюють тварин

Кумедна такса чи витончена левретка, мініатюрний чих чи гіперактивний джек-рассел-тер’єр? Собака – це друг. А якої він породи – не головне. То чому б не взяти безпорідного песика, який буде вдячний за те, що знайшов люблячих господарів.

На Русанівці пройшов Zoo-Fest «Зустрінь друга». Тут всі охочі могли знайти свою «другу половинку» – котика чи собачку. Також була безкоштовна реєстрація тварин за допомогою жетону, який чіпляється на ошийник тварині, та чипування. Всіх зареєстрованих собачок та кішечок вносять в реєстр домашніх тварин.

– Якщо тварина загубиться, то людина, що знайде, може за допомогою QR-кода, який є на жетонах зареєстрованих тварин, знайти її господаря, зазначає Наталія Мазур, в.о. директора КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини».

Крім лікування і реєстрації тварин, у КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» працює притулок для тварин. Тут всі охочі можуть «всиновити» тварину. Проте вирішивши взяти тварину з притулку, потрібно розуміти, що вона мала важке життя і це величезна відповідальність. Можливо, знадобляться заняття з корекції поведінки та уроки у кінолога, який вчитиме собаку слухатися та виконувати команди. За 7 місяців цього року КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» прилаштувала 630 тварин.

Також людям роздавали пам’ятки з правилами утримання домашніх собак та котів у місті Києві. Згідно з цими правилами, всі собаки, яких відносять до потенційно небезпечних, а саме: американський бульдог, англійський мастиф, кане корсо, мастіно неаполетано, німецький дог, чорний тер’єр, боксер, німецька вівчарка, пітбультер’єр, ротвейлер, бордоський дог, бульмастиф, бультер’єр, різеншнауцер, доберман, акіта-іну та інші мають бути у громадських місцях у намордниках.

Організатор заходу – «Русанівка – ZooДозор».

 Ілона та Ольга, активісти від «Русанівка – ZooДозор», розповідають про мету заходу:

– Ідея фестивалю – зібрати всіх волонтерів на одну локацію, щоб люди могли прийти та обрати собі друга. Мета – щоб всі тварини-безхатьки знайшли родини. Також ми хочемо донести до людей про проблеми цих тварин. На жаль, багато домашніх тварин викидають господарі. Також виникають проблеми, якщо тварину не стерилізувати.

Олеся – волонтер. На захід вона прийшла з метою прилаштувати Дороті та Мінні-маус. У жінки живе 4 собаки вдома – 2 свої та дві «під опікою». Вона займається соціалізацією підопічних та шукає їм господарів.

«Вечірка» стала свідком, як 1-річний котик Тимошка та 1,5-річний пес Бім знайшли родини. Першого «всиновила» Наталія, яка прийшла на захід з чоловіком та двома дітьми. А Біма забрав до себе Сергій Геннадійович. Чоловік розповідає, що спочатку думав про цуценя, але оскільки з малюком проблем виникає більше, вирішив взяти дорослого, але молоденького собаку.