Мечеть Ар-Рахма: східна казка посеред Києва

Мечеть Ар-Рахма: східна казка посеред Києва

«Вечірній Київ» відкриває для своїх читачів цікаві місця, які здивують не лише гостей міста, а й самих киян. Таким місцем є мусульманська мечеть Ар-Рахма, яка причаїлася на мальовничих схилах гори Щекавиця.

Історія мечеті

Будівництво мечеті Ар-Рахма, що з арабської означає «милосердя», тривало 16 років – із 1996 до 2012 року.

Кошти на спорудження давали мусульмани міста. Після завершення першої частини будівництва в 1998 році, по п'ятницях, у свята і в дні важливих подій почали проводити богослужіння. У 2000 році на куполі нової мечеті Ар-Рахма встановили півмісяць і храм був офіційно відкритий.

Як зайти в мечеть

У мечеть може завітати кожен бажаючий. Якщо ви прийшли без спеціального одягу – це не проблема. У храмі кожен може взяти одяг і переодягнутись.

Що можна побачити

В оздоблені мечеті використано вулканічний туф – декоративний камінь з Азербайджану. Купол мечеті прикрашають яскраві вітражі, а зала встелена килимами, на яких можна сидіти.

У мечеті є молитовний зал, мінарет, медрес і адміністративний корпус, на території якого знаходяться Ісламський університет, відділ сертифікації «Халяль», видавництво і книгарня, шлюбний зал, зал для урочистих заходів, кафетерій та дитячі майданчики.

Як дістатися

Найзручніший маршрут до мечеті Ар-Рахма пролягає від станції метро «Контрактова площа» маршрутними автобусами № 417, № 432 (або трамваями № 14, № 18) до зупинки «Вулиця Соляна», далі по Лук'янівській вулиці пішки вгору. Поряд з мечеттю розташоване давнє Щекавицьке кладовище.

Відеооператор – Олександр БАРКІН