150 послуг за 15 хвилин: як працюють столичні ЦНАПи

150 послуг за 15 хвилин: як працюють столичні ЦНАПи

ЦНАПи (Центри надання адміністративних послуг) увійшли в наше життя 7 років тому. До цього адміністративні послуги та різні дозволи-довідки ми оформлювали в дозвільних центрах, у паспортистів та в інших державних структурах.

Так, щоб зареєструватися в квартирі, потрібно було декілька разів сходити до ЖЕКу, відстояти чергу в напівтемному приміщенні.

З появою ЦНАПів все стало по іншому – швидко, зручно, комфортно. Саме таким є ЦНАП на Дніпровській набережній, 19-б. Тут є кімната матері та дитини, дитяча ігрова та живий куточок, де мешкають папужка і чарівний кролик Кроша. Працівники розповідають, що діти із сусідніх будинків приходять до кролика в гості.

Сьогодні перший заступник голови КМДА Микола Поворозник перевірив у цьому ЦНАПі якість надання послуги із заміни водійського посвідчення. На всю процедуру посадовець витратив 15 хвилин. Адміністратор прийняв та зареєстрував документи у системі МВС, їх було опрацьовано в електронному вигляді та надруковано посвідчення.

Микола Поворозник розповідає про роботу ЦНАПів:

Загалом найменші черги у центрах – до обіду. Найбільший наплив людей – очікувано після 18:00. Також громадяни активно користуються послугами у суботи. Саме тому працюють центри надання адміністративних послуг до 20:00 у будні, а також по суботах.

У всіх ЦНАПах по Києву надаються адміністративні послуги – 150 видів. На сьогодні в місті працює 15 центрів. Середній час обслуговування – 15 хвилин. Якщо людина перебуває біля адміністратора більше цього часу, то реагує керівник і з’ясовує, в чому справа. Середній час очікування в черзі – 15 хвилин також, – коментує Наталія Ткач, заступник директора Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг міста Києва.

Більшість послуг ЦНАПи надають незалежно від району реєстрації киянина. А от зареєструвати місце проживання особи, оформити біометричний паспорт, зробити першу ID-картку можна лише у ЦНАПі за місцем проживання.

Також Микола Поворозник вручив Подяки Київського міського голови кращим адміністраторам міста.