Корисно та почесно: українські донори рятують життя

Корисно та почесно: українські донори рятують життя

Київський міський центр крові чекає на донорів! Наразі українці потребують крові всіх груп та будь-якого резусу.

Щоб забезпечити потребу в крові, на 1000 жителів має бути 40 донорів. Зараз ці показники на пострадянському просторі – менше 20 чоловік з тисячі. Що відбувається, якщо донорської крові не вистачає? Відкладаються операції, вмирають постраждалі в катастрофах, при важких пологах молоді мами втрачають кров, онкохворі не можуть пройти курси терапії. Здаючи кров, донор надає цим людям шанси на життя.

До того ж, здача крові корисна і для донора:

  • покращує серцево-судинне здоров'я;
  • знижує ризик розвитку серцевих нападів та інсультів;
  • знижує ризик розвитку раку;
  • спалює калорії – за даними Каліфорнійського університету Сан-Дієго, люди спалюють приблизно 650 калорій за одну донацію. Донор, що регулярно здає кров, може втрачати значну кількість ваги, але це не слід розглядати як план «схуднення будь-якими способами». Аби стати донором, треба мати вагу більшу за 50 кг і підтримувати здоровий рівень заліза в організмі;
  • безкоштовний аналіз крові – у рамках донації донори проходять безкоштовний тест на сифіліс, ВІЛ, гепатити та інші захворювання.

Щоб стати донором, вам потрібно пройти невеличку підготовку. Все стандартно: не вживати алкоголь (за 48 годин), не палити (за 2 години) і таке інше. Детальніше тут.

Підготовка до донорства, коротка графічна версія :)

Звичайно, є певні протипоказання. Наприклад, вага до 50 кг, нещодавній пірсинг чи татуювання, певні хвороби, нещодавня вагітність, видалення зуба. Усі вони мають різні часові рамки допустимості донації. Детальніше тут.

Якщо ви не маєте протипоказань, приходьте до Київського міського центру крові та пройдіть остаточну перевірку. Не бійтеся, вас не допустять до здачі крові, якщо вам це протипоказано. Головне – чесно відповідайте на запитання лікаря та будь відповідальні!

Також не варто боятися власне донації – це НЕ боляче, і біля вас завжди знаходиться лікар і безліч приємних медсестер :)

Де: вул. Максима Берлинського, 12, АБО вул. М. Пимоненка, 8.
Коли: понеділок – п'ятниця з 8:00 до 14:00. Слідкуйте за графіком, так як він може змінюватися у зв'язку з погодними умовами.
Як: обов'язково пройдіть кількаденну підготовку, візьміть паспорт та приходьте рятувати життя!

Бути супергероєм – просто!

Нагадаємо, як пройшов цьогорічний День донора.