Що нового в кіно: бабуся Зіна, Стус та постапокаліпсис

Що нового в кіно: бабуся Зіна, Стус та постапокаліпсис

У столичних кінотеатрах – чергова порція кінопрем'єр. Художній фільм про життя Василя Стуса, документальна стрічка про бабусю Зіну, яка мешкає в Євпаторії та підтримує Україну, постапокаліптична драма про єдину дівчину на планеті, продовження фільму жахів «Воно 2» про демонічного клоуна та жіноча драма про пошуки себе з Кейт Бланшетт у головній ролі.

СИМВОЛ НЕЗЛАМНОСТІ. Заборонений

1965 рік. Молодий поет Василь Стус не може миритися з безправним становищем українців у Радянському Союзі та кидає виклик тоталітарній системі. Він говорить про те, про що мовчать мільйони. Незважаючи на постійний тиск і погрози, Стус не припиняє боротьбу навіть у засланні. Реальна історія нескореного поета, історія кохання і зради, людської гідності та підлості.

РЕАЛЬНА ІСТОРІЯ. Моя бабуся з Марса

Головна героїня фільму – бабуся автора Зіна, яка жила в Україні, Росії та Білорусі, а після виходу на пенсію переїхала до Криму. Дотепна і сповнена життєвих сил, вона завжди об’єднувала свою велику сім’ю. Після анексії Криму її відвідини стали для родичів випробуванням: півострів перетворився на «віддалену планету, на зразок Марса». Дорослій людині непросто сприйняти нові реалії – тому вся сім’я, розкидана по різних країнах, почала збиратися, щоб підтримати бабусю й відвідати її у день 80-річчя. Документальну картину зняв білоруський режисер Александр Міхалковіч.

ІСТОРІЯ БАТЬКІВСЬКОЇ ЛЮБОВІ: Світло мого життя

Після майже 10 років, що минули від виходу режисерського дебюту Кейсі Аффлека («Я досі тут», з Хоакіном Феніксом у головній ролі), він повернувся з постапокаліптичною драмою «Світло мого життя». Прем'єра стрічки відбулася у лютому цього року на Берлінале.

Десять років тому таємнича епідемія знищила майже все жіноче населення Землі. Тепер світ належить чоловікам, а небагатьох жінок, які вижили, тримають в охоронюваних бункерах. Рег – єдина дівчинка, що залишилася на свободі. Разом із батьком вони ховаються в лісовій глушині, намагаючись зберігати людську подобу. Багато років батькові вдається приховувати стать дитини, але що робити, коли дівчинка стає дівчиною?

ШАНУВАЛЬНИКАМ ЖАХІВ. Воно – 2

З моменту першої зустрічі «Клубу невдах» із моторошним клоуном Пеннівайзом пройшло довгих двадцять сім років. Тоді вони разом змогли пережити страшні пригоди, зустрічалися зі своїми страхами і боролися з ними завдяки цьому демонічного клоуну. Діти встигли вирости, у них зовсім різні життя, через що вони віддалилися один від одного. Друзі були б раді в такому спокої існувати далі, але так вічно бути не могло. Один дивний телефонний дзвінок руйнує цю ідилію та змушує «Клуб невдах» зустрітися ще раз. Злі духи знову збираються за ними полювати, і потрібно дати їм бій.

ПОШУКИ СЕБЕ. Де ти поділась, Бернадетт?

Бернадетт Фокс могла стати одним із найкращих і найцікавіших архітекторів Америки. Але обрала родину – живе з успішним чоловіком і дочкою в нелюбому місті Сіетлі. У неї є все, що потрібно для комфортного життя: любляча сім'я, затишний будинок, гроші. Але жінку не можна назвати щасливою, бо вона не може знайти себе. Бернадетт готова втекти з дому, щоб вирушити на проект в Антарктиду. Вона впевнена, що готувалася до цієї пригоди все життя. У головній ролі – Кейт Бланшетт.