Поливати, не спилювати: дерева в Україні висаджуватимуть по-новому

Поливати, не спилювати: дерева в Україні висаджуватимуть по-новому

Висаджувати дерева в Україні будуть по-новому. Зокрема, Мінрегіон планує змінити норми висадки й поливу дерев у містах, а також догляду та поливу дерев уздовж вулиць, на алеях та площах. 

Чому в Україні погано ростуть дерева? Справа не в кліматі та глобальному потеплінні, а в тому, що дерева зовсім неправильно висаджуються та поливаються. Підсумок – купа коштів, викинутих на вітер, адже в таких умовах навіть найвитриваліша рослина довго не протягне. Ми взяли за основу європейський та інший закордонний досвід і є декілька дієвих і дійсно крутих ідей, які б можна було реалізувати в Україні. Тому плануємо більш детально вивчити це та внести відповідні зміни у державні будівельні норми щодо благоустрою, – зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Наприклад, передбачати професійні системи поливу для дерев, а також спеціальні панелі, що не дозволяють кореням «підривати» покриття над ними.

Дерева відіграють дуже важливу роль у розвитку міст, покращенні їх екологічного стану та комфорту жителів. Наприклад, на одній і тій же вулиці, але без дерев, температура влітку може сягати 43, а то і 50 градусів. З деревами вона знижується практично удвічі – до 18-26 градусів. 

Цікаві факти: 

  • Протягом 1 року 1 дерево може охолоджувати повітря не гірше ніж 10 кондиціонерів, що працюють безперервно. 
  • Дерева вбирають в себе близько 13 тисяч літрів дощової води щороку і фільтрують близько 28 кілограмів забруднень.