Безпека у тренді: у Києві презентували сигнальний одяг

Безпека у тренді: у Києві презентували сигнальний одяг

У рамках Ukrainian Fashion Weeк (UFW) молоді українські дизайнери продемонстрували колекцію одягу зі світловідбиваючими елементами. Втіленням колекції послужила сумна статистика щодо кількості ДТП за участю пішоходів та велосипедистів в Україні.

Головною метою проекту стала популяризація тренду на сигнальний одяг.

На законодавчому рівні в Україні поки що не впроваджено обов'язкове носіння у темну пору доби одягу зі світловідбиваючими елементами. Проте досвід багатьох європейських країн доводить, що така дрібниця, як флікер на одязі, суттєво знижує рівень ДТП.

Я надзвичайно рада, що 45-й UFW завершився таким правильним проектом, – коментує засновниця та голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week Ірина Данилевська. – Мода соціальний продукт, вона завжди говорить про проблеми, які нас хвилюють. Наш проект нагадує всім про ганебну статистику ДТП з пішоходами – ми маємо бути видимими для водіїв.

Палітра кольорів на UFW складалася з сірого, бузкового, бежевого, синього, білого та чорного. Усі ці кольори влучно поєднувалися з брутальним і класичним одягом.

Наприклад, жіночий піджак сірого кольору оздобили смужками зі світовідбиваючого флікеру, які послужили чудовим дизайнерським рішенням. Ця річ була не лише гарною і функціональною, але й універсальною: її можна одягнути як в офіс, під білу сорочку, так і під кросівки з джинсами.

Серед молодих дизайнерів було відібрано 10 фіналістів, один з яких отримав гран-прі у розмірі 60 000 грн.

Переможцем стала молода дизайнерка Анна Гайова. Вона створила картате осіннє пальто, у якому поєднувались сірий, білий та чорний кольори. Річ оздоблена металевими гудзиками на рукавах і світовідбиваючими смужками, які також чудово пасували образу.

Відеооператор – Олександр БАРКІН