Премію імені Василя Стуса у столиці отримав визначний театральний режисер

Премію імені Василя Стуса у столиці отримав визначний театральний режисер

Нагадаємо, Премія імені Василя Стуса була заснована 1989 року Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції на чолі з Євгеном Сверстюком (1928 – 2014). Її вручають літераторам, митцям, режисерам, музикантам, культурним менеджерам за внесок в українську культуру й стійкість громадянської позиції. 

Лауреатом премії імені Василя Стуса за 2019 рік став театральний режисер, засновник центру сучасного мистецтва «ДАХ», фестивалю «ГогольFest» та музично-театральних проектів «ДахаБраха», «Dakh Daughters», «Nova Opera» і  «ЦеШо» Влад Троїцький. 


– Василь Стус – це людина, яка не боялася бути незручною, – зазначив він під час церемонії нагородження. – Бути незручним – це не завжди безпечно. Але, можливо, саме на таких долях формується дух нації і країни. Це велика людина. І бути нагородженим цією премією – велика честь для мене. 

Лауреат Премії імені Василя Стуса отримав грошову винагороду та оновлену статуетку, макет якої, разом із новим оформленням Премії, розробив київський дизайнер Дмитро Покрасьон.

– Крім того, що Влад Троїцький розповідає світу про українців, українську культуру, він розповідає ще й українцям про українців. Ми дуже добре розуміємо, що управлінська культура і культура організаційна є похідними від культури нації. Ми дякуємо Владу Троїцькому за його позицію і його внесок в українську культуру, – наголосив заступник декана Києво-Могилянської Бізнес-Школи Едуард Мальцев

Під час заходу також уперше було показано фрагмент із музично-поетичного проекту за віршами Василя Стуса режисера і драматурга Клима (Володимира Клименка), який він готує разом із акторами театру «ДАХ».

Лауреатами Премії в різні роки ставали Опанас Заливаха, Михайлина Коцюбинська, Василь Овсієнко, Іван Світличний, Мирослав Маринович, Євген Захаров, Володимир В’ятрович, Марія Бурмака, Сашко Положинський, Святослав Вакарчук, Тарас Компаніченко, сестри Тельнюк, Олександра Коваль, Сергій Жадан, Борис Ґудзяк.