У Києві розпочав роботу Вищий антикорупційний суд

У Києві розпочав роботу Вищий антикорупційний суд

Сьогодні, 5 вересня, розпочинає роботу Вищий антикорупційний суд. У його складі 38 суддів. З них 11 працюють в Апеляційній палаті суду.

Дата початку функціонування установи була визначена на зборах суддів Антикорупційного суду 7 травня, повідомляє Главком.

З дня початку роботи суду корупційні кримінальні провадження, як нові, так і ті, що вже слухаються в інших судах, повинні бути передані в Антикорупційний суд.

Суд, крім того, буде розглядати клопотання Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Очільницею Вищого антикорупційного суду стала Олена Танасевич, а її заступником – Євген Крук. Термін перебування на цих посадах – три роки.

Згідно із законом, Антикорупційному суду підсудні кримінальні провадження щодо корупційних злочинів, у випадку якщо розмір предмета злочину або завданої шкоди у 500 і більше разів перевищує прожитковий мінімум для працездатних осіб (на даний момент – 968 тисяч гривень).

Вищий антикорупційний суд був створений у червні 2018 року.

Відкритий конкурс на посади суддів Антикорупційного суду був завершений 6 березня 2019 року. 

Приміщення Антикоррсуду розташовуються в Києві, за адресою: проспект Перемоги, 41, і Хрещатик, 42-а, (колишня будівля Печерського райсуду Києва).