Кличка можуть звільнити тільки кияни – Кличко

Кличка можуть звільнити тільки кияни – Кличко

Рішення Кабміну неконституційне і незаконне.

Про це повідомив мер столиці, голова КМДА Віталій Кличко під час власного прес-брифінгу за результатами рішення Кабінету Міністрів.

Кияни сьогодні хочуть права обирати владу. У жодній європейській країні владу не призначають. Її обирають люди. Проти мене розгорнута широка кампанія із дискредитації. Я, як обраний киянами мер, буду втілювати проекти. Кличка можуть звільнити тільки кияни, – зауважив мер. 

Рішення Кабміну суперечить децентралізації і принципам місцевого самоврядування. 

Нагадаємо, сьогодні, 4 вересня, з'явилася інформація про те, що Кабінет міністрів України погодив звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації. Про це у Facebook повідомив народний депутат з фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко, повідомляє УКРІНФОРМ.

– Тільки що Кабінет Міністрів України прийняв рішення про погодження звільнення Віталія Кличка з посади керівника Київської міської державної адміністрації. Як на мене, це є наступ на місцеве самоврядування і дуже неправильне рішення, – зазначив він.

24 липня Кабінет міністрів отримав лист від Офісу Президента з проханням направити подання на звільнення Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації. Однак тодішній уряд Володимира Гройсмана відмовився розглядати звільнення Кличка з посади голови КМДА.

Конституційний суд у 2003 році визначив, що Президент зобов'язаний призначати на посаду голови КМДА обраного киянами мера.

– Київську міську державну адміністрацію має очолювати лише особа, обрана Київським міським головою, яка Президентом України призначається головою Київської міської державної адміністрації, – йдеться у рішенні КC.