В українських школах відкриють сучасні медіастудії

В українських школах відкриють сучасні медіастудії

У майбутньому людину у більшості сфер діяльності замінять роботи. Роботу по плечу замінити персонал у сфері обслуговування та ресторанного бізнесу та навіть надавати юридичні консультації. Проте створення креативу - це одна з небагатьох якостей, непідвласних «машинам». Тому за генерацією ідей – успіх.

Сучасні діти народились з гаджетами у руках. Вони створюють відео, знають, що таке «лайк» та «шер», опановують фоторедактори. Для того щоб навчити школярів це робити професійно, в Україні планують запустити новий проект - Youth MediaLab.

Youth MediaLab - це проект розвитку шкільних та молодіжних медіа в Україні. Мета проекту - дати поштовх розвитку цифрових медіа та редакцій шкіл.

У кінці року буде створено медіаплатформу Youth MediaLab, де шкільні медіа зможуть постити, лайкати, шерити одне одного та брати участь в конкурсах. Проте весь контент буде спрямовано на заохочення дітей робити це професійно, буде багато навчального матеріалу. Зареєструвати акаунт зможуть шкільні редакції. Крім дітей до проекту залучатимуть вчителів та студентів.

Розробниця веб-платформи Youth MediaLab Юлія Матяш розповіла, що платформа матиме інтуїтивну навігацію, просте керування акаунтами, зручний інтерфейс, адаптований під мобільні пристрої.

Звичайно, в нас вже існує багато соціальних мереж. Але тут є позитив у тому, що платформа об’єднає саме школи і контент буде модеруватися. Тому ваша дитина не ризикує побачити те, що не призначено для перегляду неповнолітніми. І діти конкуруватимуть за перегляди з таким ж дітьми, а не професійними зірками, як наприклад, на Youtube.

Щоб знімати класні відео, потрібна якісна техніка. Діти знімають переважно смартфонами. Але є й ті, в яких нема і цього.

Тому у межах проекту упродовж вересня-жовтня українські школи змагатимуться за головний приз – сучасне цифрове обладнання.

- Проблема в тому, що є вмотивовані діти, але у школах нема відповідного обладнання. Так і зародилась ідея проекту, - розповідає державний експерт МОН Віктор Сальков.

Обладнання отримають 20 українських шкіл з різних регіонів України.

Кожен комплект включатиме:

- монтажний комп’ютер

- цифровий фотоапарат з об’єктивом (з функцією відеозйомки)

- веб-камеру для трансляцій

- набір студійного світла

- цифровий диктофон

- штатив

- студійний тканинний фон

- Wi-Fi роутер

- відповідне програмне забезпечення.

- Для того щоб взяти участь у конкурсі потрібно зняти відео тривалістю 90 секунд «Супергерої серед нас» та написати мотиваційний лист, чому саме ваш заклад освіти має стати учасником проекту Youth MediaLab. Також потрібна згода адміністрації закладу, - пояснює правила конкурсу завідувачка сектору з питань європейської інтеграції Міністерства інформаційної політики України Людмила Василенко.

Детальніше за посиланням.

Крім обладнання школи-переможці отримають тренінгові програми для школярів та вчителів. Результати конкурсу оприлюднять 31 жовтня 2019 року.