Кличко: Бюджет Києва в 2022 році може становити понад 71 мільярд гривень

Кличко: Бюджет Києва в 2022 році може становити понад 71 мільярд гривень

Враховуючи тенденції розвитку міста, бюджет Києва в 2022 році може становити понад 71 мільярд гривень.

Про це мер столиці Віталій Кличко заявив на розширеному засіданні колегії КМДА, інформує прес-служба мера.

За його словами, саме такий показник закладено у середньостроковому «Прогнозі бюджету міста Києва», який презентували під час засідання. Це – перший подібний прогноз кошторису, який розробила столична влада. 

– Цей фінансовий прогноз стосується 2020 – 2022 років. І стане «дорожньою картою» для стратегії розвитку столиці. Бо саме запровадження середньострокового бюджетного планування має посилити бюджетну дисципліну. А також запровадити ефективний механізм управління бюджетними коштами, – зазначив Кличко.– Це можливість планування ресурсів на перспективу. Визначення пріоритетів у використанні бюджетних коштів, їх ефективний розподіл. Середньострокове бюджетне планування надає більше можливостей і для реалізації довгострокових інфраструктурних проектів, – сказав мер столиці.

Кличко підкреслив, що враховуючи тенденції розвитку міста в 2020 – 2022 роках, прогнозується зростання валового регіонального продукту у Києві в межах 4,5 – 5,7%.

– Це дасть можливість істотно збільшити кошторис міста. Вже наступного року ми можемо отримати бюджет у майже 64 мільярда гривень. У 2021 – понад 68 мільярдів. А в планах на 2022 рік – 71 з половиною мільярдів гривень, – наголосив Кличко. – Для порівняння, у 2015 році бюджет столиці становив 31 мільярд гривень. Сьогодні, завдяки ефективним змінам в управлінні містом, ми отримали на цей рік бюджет понад 58 мільярдів

Також Кличко зазначив, що збільшити надходження до бюджету планують, зокрема, і за рахунок проведення прозорих конкурсів на приватизацію об’єктів комунального майна та конкурсів на оренду торговельних майданчиків.