Василя Стуса у Києві згадають кінопоказами та презентаціями

Василя Стуса у Києві згадають кінопоказами та презентаціями

4 вересня – день пам`яті Василя Стуса, видатного українського поета, правозахисника, борця за незалежність України. Він був одним із найактивніших та найяскравіших представників українського дисидентського руху. У ніч з 3 на 4 вересня 1985 року він трагічно пішов із життя.

Дізнатися більше про Василя Стуса та його творчість ви зможете на кінопоказах, виставі та презентації книги. 

Показ фільму «ПАЛІМПСЕСТ» (за текстами Василя Стуса і не лише...)

Вірші поета, фрагменти листів, уривки із вироку складають канву Стусової долі. Крізь цю канву проглядають рядки документального тексту Мами – Їлини Яківни Стус. Акторка – Галина Стефанова, режисер – Роман Веретельник. Тривалість фільму – 31 хв.

Коли: 4 вересня о 19:00.
Де: Національний Центр театрального мистецтва ім. Леся Курбаса, вулиця Володимирська, 23-в.
Вхід вільний.

Чорний птах із білою відзнакою – Василь Стус

Петро Миронов, Театр Маскам Рад, Київська Фортеця представляють у цей пам`ятний день до вашої уваги авторську виставу Петра Миронова за поезією Василя Стуса «Чорний птах з білою відзнакою». У виконанні чудового актора театру і кіно, Актора Театру Драми і комедії на Лівому березі Петра Миронова вистава нікого не залишить байдужим.

Коли: о 19:00.
Де: Київська фортеця, вхід з бульвару Лесі Українки між будинками № 12 і 14.
Вартість квитків: 125 грн.

Прем'єра фільму «Заборонений»

1965 рік. Молодий поет Василь Стус не може миритися з безправним становищем українців у Радянському Союзі та кидає виклик тоталітарній системі. Він говорить про те, про що мовчать мільйони. Незважаючи на постійний тиск і погрози, Стус не припиняє боротьбу навіть у засланні. Реальна історія нескореного поета, історія кохання і зради, людської гідності та підлості.

Завтра у кінотеатрі Київська Русь відбудеться презентація фільму «Заборонений» за участі Музичного батальйону. Крім стрічки, ви маєте змогу одними з перших послухати спеціальний музичний проект – «Нескорений ПроRock». Це пісні на вірші Стуса у виконанні Тараса Компаніченка, Марії Бурмаки, Сестер Тельнюк, гуртів «Очеретяний кіт», «Хорея козацька», «FataMorgana UA» та багатьох інших. А 7-го вересня – зустріч із творчою групою стрічки у кінотеатрі «Жовтень».

«Заборонений». Презентація роману

У новій книзі Сергія Дзюби та Артемія Кірсанова (вони ж сценаристи фільму) йдеться про життя та боротьбу українського поета та дисидента Василя Стуса. У романі змальовано життя поета на його рідній Донеччині, в оточенні друзів, педагогів і літераторів, і в концтаборі – де утримували в’язнів совісті, ставлячи їм у провину їхні переконання. Чимало уваги приділено й долі останньої рукописної збірки поета.

Перша презентація роману відбудеться у книгарні «Є» 7 вересня. 
А подвійна презентація фільму і книги, а також обговорення за участі шістдесятників відбудеться в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану 8 вересня.