«Фандомати» замість урн: на вулицях столиці встановлять екологічні автомати

«Фандомати» замість урн: на вулицях столиці встановлять екологічні автомати

В Україні у громадських місцях можуть з’явитися автомати для збору пластикових пляшок. Міністерство регіонального розвитку надихнулось закордонними практиками й вирішило впровадити так звані «фандомати» в Українському громадському просторі. 

Вже зовсім скоро спеціальні автомати для збору пластикових та алюмінієвих пляшок можуть встановити на вулицях країни. Відповідні зміни планується додати у державні будівельні норми щодо благоустрою.

Це дуже потрібна ініціатива, яка заохочує людей до розумного збору і використання пластику та покращення екологічного стану міст. Думаю, в Україні це теж могло би спрацювати, тому наразі хочемо більш детально вивчити іноземний досвід для внесення відповідних змін у державні будівельні норми. Поки що орієнтовний розрахунок такий: 1 фандомат на 5 тисяч людей, – зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

У різних країнах світу на вулицях у місцях масового скупчення людей можна зустріти фандомати. Це автомати, які обмінюють пластикові та інші пляшки, наприклад, алюмінієві, на гроші або спеціальні чеки, за які можна купити, приміром, корм для тварин або пакети для собак.

Фандомати отримали свою назву від німецького слова «pfand», яке дослівно перекладається як «застава». Такі автомати можуть визначати об’єм і вагу тари, а сканер – розпізнавати близько 30 тисяч штрих-кодів і в точності ідентифікувати об’єкт.