Озеро Лебедине біля Харківської облаштують для відпочинку та створять систему аерації

Озеро Лебедине біля Харківської облаштують для відпочинку та створять систему аерації

Для оздоровлення озера Лебедине, що розташоване біля метро Харківська у Дарницькому районі, побудують систему аерації та облаштують там прибережну територію. Роботи будуть проводитися протягом 2019-го і 2020-го років.

Про це повідомляє офіційний портал Києва з посиланням Розпорядження на КМДА № 1510.

– Облаштування системи аерації забезпечить відновлення екологічної рівноваги, недопущення мору риби та загибелі гідробіонтів через брак кисню, покращення якості води для безпечного купання протягом літнього оздоровчого сезону, створення екобезпечних і комфортних умов для відпочинку киян і гостей міста, – йдеться у повідомленні.

Згідно з розпорядженням, після закінчення будівельних робіт, проектом передбачено відновлення благоустрою території, зокрема, прибережних захисних смуг.

Замовником робіт визначено комунальне підприємство «Плесо». Цього року воно має розробити проектну документацію, провести її експертизу та затвердити оцінки впливу на довкілля.

Фінансування проекту буде здійснюватиметься в межах асигнувань, передбачених Програмою економічного і соціального розвитку м. Києва на 2018 – 2020 роки.

Довідка. Озеро Лебедине – це штучна водойма у Дарницькому районі, яка утворилась у 80-х роках внаслідок гідронамиву піску для будівництва Харківського масиву. Площа озера 12,1 га. Спочатку називалося Качиним через велику кількість цих птахів, які там зимували.