Навігатор на 2-ге вересня: куди піти у Києві

Навігатор на 2-ге вересня: куди піти у Києві

Не віриться, але сьогодні – перший понеділок осені. Приємним цей вечір для вас зроблять літературні презентації, концерт фортепіанної музики, розповідь про транспорт майбутнього, антифеміністична комедія та інші події нашої афіші. 

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ.

Література по обидва береги Дунаю. Анна Багряна

Анна Багряна тривалий час займається українською культурною просвітницькою діяльністю на Балканах, де зараз і мешкає. На зустрічі будуть презентовані власні книжки авторки та переклади з македонської та болгарської мови. Поговорять про дві яскраві, але маловідомі літератури з обох берегів Дунаю – українську та балканську.

Коли: о 18:00.
Де: Музей книги і друкарства України, вул. Лаврська, 9.
Вхід вільний.

«Сонячний годинник» Володимира Панченка | Зустріч із автором

Семен Климовський і Михайло Максимович, Василь Симиренко і Григорій Тарновський, Іван Сошенко, Микола Рєпін і Микола Ге, брати Тобілевичі, Левко Юркевич, Джозеф Конрад, Валерій Марченко – цих та інших діячів вихоплює з плину часу сонячний годинник. Дідівці, Качанівка, Вісбаден, Сидорівка, хутір «Надія», Новомиргород, Ржищів постають зі сторінок книжки. Понад два десятки історій покликані максимально наблизити небайдужих читачів до тих місць, із якими й пов’язана неповторна драматургія життя непересічних людей. А щедра добірка ілюстрацій допомагає зримо уявити все те, про що оповідає автор – мандрівник і дослідник. 

Коли: о 18:30.
Де: Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3.
Вхід вільний.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ.

Концерт фортепіанної музики

Для вас звучатимуть вишукані фортепіання твори Баха-Бузоні, Людвіга ван Бетховена, Віктора Косенка та Йоганнеса Брамса. За історичним роялем у затишній залі Будинку письменників – лауреат міжнародних конкурсів Анастасія Толстоног (фортепіано). На зустрічі презентують також новий проект на підтримку талановитих дітей-музикантів з різних регіонів України. 

Коли: о 18:00.
Де: Будинок письменників, вул. Банкова, 2.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ.

Олена Колбанова «Прояви. Відчуття»

«Пишу те, що мене захоплює» – так просто говорить про свою творчість Олена Колбанова. Пише щиро, натхненно, пристрасно, впевнено – і з легким присмаком сумнівів, насправді болючих. І вибудовує світ. Світ власний, інтимний, світ кольору, запаху і звуку. Хочеться залишитися і жити в цьому світі: відчувати аромат квітів, неквапно крокувати потаємними стежками, вдивлятися у щось просте і споконвічне – щось таке, чого бракує нам, добровільним заручникам метушливої міської цивілізації. 

Коли: о 19:00.
Де: Арт-Кафе «Букiторiя», вул. М. Лисенка, 1.
Вхід вільний.

Глюкля у Києві – зустріч із художницею

Авторська презентація робіт Глюклі (Наталії Першиної-Якиманської), художниці, яка працювала у складі груп «Фабрика найденных одежд» та «Что делать?». Глюкля, що починала свою художню практику у Санкт-Петербурзі, а зараз живе та працює у Амстердамі, приїхала до України як учасниця виставки Війна в музеї у Кмитівському музеї образотворчого мистецтва ім. Й. Д. Буханчука. Художниця працює з концепцією «тендітності» – такої, що містить невидиму силу, яка дозволяє індивіду чинити спротив репресивній владі. Глюкля створює текстильні об'єкти, інсталяції, робить перформанси та театралізовані маніфестації у міському просторі.

Коли: о 19:00.
Де: IZONE, вул. Набережно-Лугова, 8.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ

Fireside chat з Віталієм Голомбом. Транспорт майбутнього вже тут

На зустрічі ви дізнаєтеся про майбутнє автомобільної індустрії. А саме: стан ринку електромобілів та все, що знаходиться на горизонті з ними, скільки ще часу ми будемо їздити на звичайних авто? Tesla: куди рухається промисловість. Технології, які потрібні наступному поколінню, штучний інтелект та як він вдосконалює технічних гігантів. Та ознайомитеся з найсвіжішим звітом розвитку транспортної індустрії.

Коли: о 19:00.
Де: 1991 Civic Tech Center, вул. Мечникова 2, БЦ Парус (18 поверх)
Вартість квитка: 300 грн.

ВЕЧІР У ТЕАТРІ

7 розгніваних джентльменів

Жінки... Причини світових конфліктів і геополітичних змін ще з часів Троянської війни. Жіноча стать завжди була основним рушієм історії, бо найбільші дурниці чоловіки роблять через кохання та пристрасть до слабкої статі. Але без них існування людства було б неможливим. 
«Сім розгніваних джентльменів» – антифеміністична комедія, в якій у нареченого з незрозумілих причин зривається весілля, і всі гості вирушають на пошуки справедливості. Сім брутальних чуваків, сигари, костюми, віскі, пістолет, відбірна лайка, бійка, заручник і відверті розмови про секс. Та, як буває у голлівудських комедіях, усе закінчиться хепі-ендом.

Коли: о 19:00.
Де: Театр «Актор», вулиця Велика Житомирська, 40.
Вартість квитка: 80 – 200 грн.