Кличко: Увічнений у бронзі Сікорський тепер зустрічає киян

Кличко: Увічнений у бронзі Сікорський тепер зустрічає киян

Мер Києва Віталій Кличко відкрив пам’ятник видатному авіаконструктору Ігорю Сікорському, що встановили біля столичного аеропорту ім. Сікорського (колишній аеропорт «Жуляни»).

Про це повідомили у прес-службі мера.

– Сьогодні, в День української авіації, ми робимо ще один крок до увічнення пам’яті про видатного киянина – відкриваємо пам’ятник всесвітньовідомому авіаконструктору Ігорю Сікорському. І тепер він зустрічатиме киян та гостей, що прибувають в столицю авіасполученням, сказав Кличко. 

Попри те, що Сікорський більшу частину свого життя жив та працював у США, перший апарат вертикального злету він зібрав та запустив саме в Києві – у дворі садиби на Ярославовому валу, де мешкала тоді родина Сікорських. 

Скульптура Сікорського встановлена на постаменті у вигляді напівсфери зі стилізованою картою світу. 

– Мені дуже подобається творчий задум – фігура тримається на одній точці – ніби відриваючись від землі в небо. Оскільки Сікорський є конструктором першого в світі гелікоптера, в руці він тримає своє творіння, розповів Кличко.

Мер Києва подякував автору молодому, але відомому скульптору Володимиру Журавлю, який працював над пам’ятником. Його роботи кияни вже знають і люблять. Це і скульптурна композиція на Поштовій площі «Діти, які запускають кораблики», і пам’ятник Іллі Муромцю. 

– Ігор Сікорський – справді видатна особистість. У нього була мрія – запустити в повітря гелікоптер. І йому це вдалося. У кінці життя він мріяв повернутися в Україну. І цей пам’ятник – своєрідна алегорія: Сікорський повертається в Україну, сказав скульптор Володимир Журавель.

Також мер Києва подякував меценатам, за підтримки яких створили пам’ятник.

– Ідея увічнити пам’ять про Сікорського була моя, але місто не витратило бюджетних коштів на створення монументу, – додав Кличко.

Він підкреслив, що вже кілька років столична влада добивається, аби Міністерство оборони, на балансі якого перебуває будинок Сікорського, передало його громаді Києва. Для того, аби у міста була можливість відреставрувати занедбане приміщення і створити в ньому музей. 

Може, після відкриття пам’ятника, справа із садибою Сікорських зрушить таки з мертвої точки. І люди зможуть побачити, де ріс і творив видатний авіаконструктор. Це наша історія, яку ми маємо берегти і ділитися нею зі світом. Адже Україні є чим і ким пишатися! І ми повинні це робити! – підкреслив Кличко.

Фото прес-служби мера