Квіти за ціною золота: вартість букету до 1 вересня у Києві

Квіти за ціною золота: вартість букету до 1 вересня у Києві

Кожен рік на День знань діти йдуть до школи з квітами – така традиція. Інколи й дитину за тим букетом можна не помітити. Навіщо батьки купують величезні букети? Це знак поваги до вчителя чи хабар, та скільки на цьому заробляють квіткові магазини дізнавалися журналісти «Вечірнього Києва».

Столичні магазини та ринки пропонують до Дня знань різноманітні композиції. Є скромні букети з осінніх квітів: айстри, гербери, соняшники, хризантеми. Проте виявилося, що ці квіти користуються найменшою популярністю.

Що дарують школярі вчителям

– Щороку купую своїм дітям букет величезні букети троянд. Зазвичай, не економлю. Так, це виглядає трошки пафосно, проте це наче данина вчителю. Коли я була маленькою, мама так само купувала найкрасивіші букети. З теперішніми цінами, думаю, витрачу приблизно до 1000 гривень, – коментує киянка Світлана.

– У мене син, і я його привчаю до того, що дівчаткам потрібно дарувати квіти. Напередодні Першого дзвоника ми разом із ним підемо до квіткової крамниці і придбаємо найкрасивіші троянди. Гербери та хризантеми теж гарно, але не для вчителя. Хоча можуть бути квіти у вазоні, наприклад орхідеї, – розповідає Анатолій.

Переважна більшість людей за те, щоб дарувати солідні букети вчителям, але «Вечірній Київ» поспілкувався і з тими, хто вважає це пострадянською звичкою та чимось схожим на хабар.

– На щастя, у класі моєї дитини кожен з батьків здає кошти на букет, і від усього класу вчителю його дарують. Я вважаю це правильним, тим паче інколи складається враження, дехто приносить букети не в знак подяки вчителю, а як на конкурс – «кращий букет року», – коментує перехожа Діана.

«Вечірній Київ» прицінився, яка цінова політика цьогоріч. У магазинах поблизу станцій метро за маленьку троянду ціни стартують від 50 грн. Метрові та півтораметрові від 80 грн й до 120 грн. Сформовані букети від 450 грн. Це при тому, що у букеті соняшники та гербери.

– До дня знань переважно купують троянди, калли. Інколи просять формувати букет з іншими квітами, такими як айстри чи гербери. Однак є й ті, які купують в букеті орхідеї, – коментує продавчиня квіткового магазину Олена.

Продавець на Лук’янівці по секрету нам розповів про те, що за одну годину роботи у предсвяткові дні можна заробити грошей, як за цілий робочий день «тому робити знижки ніяк не доречно – бізнес є бізнес».

На ринках квіти дешевші – від 30 до 80 грн за троянди, гербери – по 15, калли – 40, хризантеми – 20 грн.