Куди найчастіше літають із Києва

Куди найчастіше літають із Києва

Експерти дослідили авіамаршрути з Києва до інших міст та з'ясували, які перельоти є найбільш популярними. До рейтингу ТОП-5 увійшли 7 напрямків, більшість із яких орієнтовані до Європи. Це – Варшава, Мінськ, Тель-Авів, Відень, Рига, Франкфурт та Стамбул.

Про це повідомляє сайт avianews.com.

Географію найпопулярніших регулярних авіамаршрутів з Києва значно змінила низка подій: значне охолодження відносин з Росією, отримання безвізу в країни Шенгенської зони і ЄС, курс на Європута лібералізація авіасполучення, –йдеться у повідомленні.

За даними сайту, який проаналізував розклад аеропортів, авіакомпаній та роботу систем бронювання, найбільшу частоту рейсів з української столиці мають наступні напрямки:

1) 51 рейс на тиждень виконується за маршрутом Київ – Варшава. Їх здійснюють дві мережеві авіакомпанії (LOT – 7 рейсів на тиждень і МАУ – 14 рейсів на тиждень) та два лоукоста (Wizz Air та Ryanair).

2) 49 рейсів на тиждень виконується у напрямку Київ – Мінськ. Тут працюють дві авіакомпанії: МАУ та «Белавіа». Остання зайняла унікальну нішу, адже з часу припинення прямого авіасполучення між Україною та Росією може забезпечити найкоротший час у дорозі для перельотів до Москви та Санкт-Петербурга. При цьому перельоти до країни-агресора все ж зменшились у рази, адже 2013-го лише до її столиці виконувалося близько 20 рейсів на день.

3) 41 рейс на тиждень здійснюється у напрямку Київ – Тель-Авів. Польоти виконують дві авіакомпанії: El Al та МАУ. Крім останньої, допуск інших українських авіакомпаній обмежений квотою на польоти.

4) 39 рейсів на тиждень відбувається у напрямку Київ – Відень. Їх виконують дві мережеві авіакомпанії (МАУ – 14 рейсів на тиждень і Austrian Airlines – 13 рейсів на тиждень) та два лоукости (Wizz Air і дочка Ryanair – Laudamotion). Саме завдяки останнім конкуренція обвалила ціни на квитки до австрійської столиці з кількох сотень євро в обидві сторони до акційних перельотів від 10 євро в один бік.

Також 39 рейсів на тиждень виконується за маршрутом Київ – Рига. На лінії представлені airBaltic (24 рейсів на тиждень), МАУ (13 рейсів на тиждень) та лоукост Wizz Air (2 рейси на тиждень).

5) 38 рейсів на тиждень відбувається у напрямку Київ – Франкфурт. Їх виконують Lufthansa (20 рейсів на тиждень), МАУ (13 рейсів в тиждень) та лоукост Wizz Air (5 рейсів на тиждень), завдяки якому Lufthansa знизила ціну квитків на даному маршруті до 90 євро.

Ті ж 38 рейсів на тиждень виконується за маршрутом Київ – Стамбул. Пожвавлення сполучення відбулося після збільшення квот на польоти між містами у 2018 році.