Як комар вкусив: Кличко зробив щеплення

Як комар вкусив: Кличко зробив щеплення

Мер Віталій Кличко відвідав свого сімейного лікаря, зробив щеплення проти дифтерії та правця і закликав киян наслідувати його приклад. Він також нагадав батькам, що незабаром починається навчальний рік і невакциновані діти не зможуть відвідувати школи з іншими учнями. За винятком тих, хто має протипоказання щодо щеплень. 

Віталій Кличко з’явився у поліклініці № 1 Шевченківського району разом із першим заступником голови КМДА Миколою Поворозником, директоркою Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентиною Гінзбург та журналістами.

Мер Києва швидко забіг на 3 поверх і прибув на прийом свого сімейного лікаря Наталії Артеменко саме в назначений час. 

– Алергії немає, температура в нормі, тиск прекрасний, горло не болить. Можна робити щеплення, констатувала після обстеження Віталія Кличка сімейний лікар і направила його до процедурного кабінету.

Міський голова не змусив себе довго чекати і, прихопивши медичну карту, бадьоро побіг на інший поверх робити укол. Дорогою на процедуру Віталій Кличко розповів журналістам, що, незважаючи на великі навантаження на роботі, він кожного ранку продовжує займатися спортом.

– Це як почистити зуби, сказав мер, додавши, що саме регулярні фізичні навантаження дозволяють зберігати гарну форму та здоров’я.

Віталій Кличко також розповів журналістам, що не відчув ніякого болю від уколу.

– Комарі сильніше кусають,  пожартував мер. А на зауваження медсестри не терти місце уколу та не вживати алкоголь протягом двох діб, розсміявся та пообіцяв дотримуватися рекомендацій.   

Водночас Віталій Кличко нагадав, що в міських клініках вакцинація безкоштовна, якщо пацієнт підписав декларацію із сімейним лікарем.

Ви витратите декілька хвилин, щоб зробити щеплення. Це – турбота не тільки про власне здоров’я, а й про людей, які знаходяться поруч. Власним прикладом я сьогодні показую наскільки це важливо. Перед початком нового навчального року звертаюся до всіх батьків: не нехтуйте календарем щеплень, попіклуйтеся про найдорожче – здоров’я своїх дітей, підкреслив Кличко.

Мер Києва також нагадав, що у столиці спостерігається спалах захворюваності на кір.

Відмова батьків від вакцинації дітей ставить під загрозу здоров’я і життя інших громадян. Тож хочу наголосити, що я підтримую нововведення щодо обов’язкової вакцинації у школах та садочках. Бо здоров’я наших дітей – головний пріоритет, наголосив Віталій Кличко.

Своєю чергою, Валентина Гінзбург нагадала «Вечірньому Києву», що існує Закон про захист населення від інфекційних хвороб. Одна зі статей цього документу прямо забороняє відвідувати навчальні заклади дітям, які не вакциновані через відмову батьків це зробити.  

– Тільки за останніх 6 місяців захворювання на кір виросли у три рази у порівнянні з минулим роком. Сьогодні зареєстровано майже 5,5 тисяч випадків захворювання на кір та 2 летальних випадки, – додала Валентина Гінзбург.