Зачарований ліс з котами у Києві

Зачарований ліс з котами у Києві

У Києві, галасливому мегаполісі, збереглися місця, де багатство історії та природи залишилося незайманим. «Вечірній Київ» запрошує прогулятися в одне з них – у Китаєво (Китаївська пустинь).

Як добратися

Китаївська пустинь розташована на околиці Голосіївського району. Офіційна адреса парку – Китаївська, 15. Найліпше добратися до нього буде від станції метро «Дружби народів» або «Арсенальна» на маршрутці № 470. Якщо ж будете добиратися від «Арсенальної», то маршрутка зупиняється біля Києво-Печерської Лаври і курсує до самісінького Китаївського парку.

Історія Китаєво

Назва цього місця походить від тюркського слова «китай» – укріплення, фортеця (городище). Це місце й досі славиться залишками давньоруської фортеці, курганами та печерами. З XIV століття у Китаєві діє печерний монастир, заснований ченцями-пустельниками, а з XVII століття його підпорядковано Києво-Печерській Лаврі. З того часу він відомий як Китаївська пустинь, а низку ставків біля нього названо Китаївськими.

Що можна побачити

Китаєво – одне з найгарніших місць у Києві. Оточене лісистими пагорбами. Величезні старі дерева з потужними кронами дають гарну тінь. Тож навіть у сильну спеку повітря здається вологим та прохолодним.

У парку є невеличкі озерця, де мешкає сила-силенна диких качок. На ставках чимало рибалок, які ловлять рибу або на березі або ж на спеціальних містках.   

У Китаївській пустині діє Троїцький Китаївський чоловічий монастир. Куполи храмів якого мальовничо видніються серед гущі лісу.

На території Китаєво й досі збереглися чернечі печери. Дістатися до них найлегше буде стежиною, яка проходить через монастир. Аби не заблукати, попитайте краще у місцевих. Також у серці Китаївського парку ви знайдете Китаївську купіль. Вона облаштована роздягальнями та виготовлена із дерева. Поруч викопаний колодязь і обладнано місце для молитви.

Котики

Це ще одна особливість цього місця – коти. Вони тут буквально на кожному кроці. Якими б хащами Китаєва не блукали б, обов’язково зустрінете котика, і не одного. Усі вони добрі та приязні до гостей. Тож, якщо збираєтеся відвідати це місце, – прихопіть для них якийсь смаколик.

Корисні поради

Час роботи:

 • Парк відкритий цілодобово.
 • Печери відкриті лише у вихідні:
  з 9:00 до 10:45 та з 11:30 до 16.00;
  з 10:30 до 16:00.
 • Богослужіння у храмі проходять щодня.

Вартість:

Вхід у печери і на територію Китаєво безкоштовний.

Що взяти:

 • Покривало
 • Перекус
 • Фотоапарат
 • Вудочку, якщо ви любите рибалити
 • Зручне взуття
 • Любителі велопрогулянок можуть приїхати у парк на велосипеді

Відеооператор – Олександр БАРКІН