Bouquet Kyiv Stage: що дивитися і слухати на фестивалі

Bouquet Kyiv Stage: що дивитися і слухати на фестивалі

Вже цього тижня на території Національного заповідника «Софія Київська» розпочнеться Другий фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage. За 11 днів (з 16 по 26 серпня) відбудеться понад 20 концертів, художні та фотовиставки, кінопокази, бесіди про культуру та інтерактивні програми. 

ЦИФРА: на фестивалі пройде більше 50-ти культурних заходів, у яких візьмуть участь 260 митців та музикантів із різних країн світу. Покажуть близько 70 фільмів від понад 60-ти українських кінорежисерів.

МУЗИЧНА ПРОГРАМА


Меломанів очікують концерти на будь-який смак: класичні, електроакустичні і джазові концерти; зокрема результати міжнародних диригентських та вокальних воркшопів.

Виступатимуть такі гурти як ДахаБраха, Ptakh_Jung, Сон Сови, Dz'ob; Airborne Extended (Австрія), Quatuor Elysee (Франція).
Серед закордонних гостей: Oystein Sevag (Норвегія), Теммі Генсрад (США), Ніколас Ішервуд (США), Андрій Бєлов (Німеччина), Костянтин Тимохін (Швейцарія). 
Ви почуєте піаністів: Євгена Громова, Антонія Баришевського (Україна), Гая Мінтуса (Ізраїль), Олексія Гринюка (Велика Британія) та чотири оркестри: New Era Orchestra, Національний президентський оркестр, Kyiv Fantastic Orchestra, «Київські солісти» візьмуть участь у фестивалі. 

ВІЗУАЛЬНА ПРОГРАМА


Символ Bouquet Kyiv Stage – букет, створений київським художником та мислителем Олександром Дубовиком. Це знак багатогранності нашої культури, водночас символ перетину шляхів і цивілізацій, вибухової суміші інтонацій, стилів, жанрів і епох у кожному творі. 

У рамках фестивалю презентують виставку Олександра Дубовика «Білий Букет», автопортрети митців з букетом та фотоекспозицію Кіри Кузнєцової, яка задокументувала минулорічний. Ще один проєкт – «зупинись. Дивись. Мистецтво» Вікторії Зубенко, що презентує фрагменти візерунку мозаїчних панно художників 1960-х, розміщені на автобусних зупинках.  

КІНОПРОГРАМА

Вперше на фестивалі влаштують кіноперегляди. Якщо ви не мали змоги побувати на кінофестивалях, то зможете наздогнати це за дні проведення Bouquet Kyiv Stage. Щовечора в музеї «Золоті ворота» показуватимуть«кінобукети» – добірки кращих короткометражок від Національної кінопремії «Золота дзиґа»; Одеського МКФ; об'єднання «Сучасне Українське Кіно»; проекту «Дивись українське!»; Docudays UA; Кінофестивалю «Відкрита ніч»; КМКФ «Молодість»; кінофестивалю анімаційних фільмів КРОК. 

Кожен кінопоказ відкриватимуть кінознавці та автори фільмів, а після завершення перегляду з ними можна буде поспілкуватися про побачене. В залежності від тривалості короткометражних фільмів, щодня з 19 до 22 години демонструватимуть від 6 до 12 стрічок з перервою на каву.

БЕСІДИ ПІД ЯСЕНЕМ

Особливою подією стануть традиційні бесіди під ясенем. Непересічні спікери та всі, хто любить глибокі розмови й цікаві дискусії, зустрінуться у тіні двохсотрічного ясеня, що росте у саду «Софії Київської». 

Серед спікерів цього року: норвезький музикант та композитор Øystein Sevåg, співачка Benedicte Torget, музикознавиця Люба Морозова, композитор Серцій Круценко, журналістка Вікторія Федоріна, фотограф Ігор Гайдай, соціолог Євгеній Головаха та інші. 

ІНТЕРАКТИВНІ ПРОЕКТИ

Шведський мистецький колектив MELO представить одразу три події: інтерактивні програми для дітей з аутизмом на основі вистави SPARA та хореографічний воркшоп для людей літнього віку.

Ще одна подія – казка-фантазія «Фантеркок» від Київської дитячої творчої студії «АртБагаж», у межах якої глядачі самі створять декорації з крафт-паперу й намалюють історію гуашшю.

Фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage
Коли: 16 – 26 серпня.
Де: Національний заповідник Софія Київська, музей Золоті ворота (кінопокази).
Вартість: за музейними квитками (50 грн), є можливість придбати абонемент на всі події фестивалю за 500 грн. Охочих відвідати фестиваль організатори просять зареєструватися. Повна програма і реєстрація.