На Подолі відкрився незвичний хаб

На Подолі відкрився незвичний хаб

На Андріївському узвозі відкрився хаб для тих, хто цікавиться Чорнобилем. Хаб розташувався у дворі одного з будинків, де наразі ніхто не мешкає.

– Це Chornobyl HUB – місце, яке було закинуте протягом 30 років. Тут було подвір’я будинку, яке є пам’яткою архітектури і яке, на жаль, вже багато років в занедбаному стані. Коли ми відкрили це місце, ми зрозуміли його потенціал і зробили з цього місця живе. Тут зустрічатимуться ліквідатори, студенти, гіди Чорнобильської зони та обмінюватимуться досвідом, розповідає Ярослав Ємельяненко, голова асоціації чорнобильських туроператорів.

Ярослав Ємельяненко зазначає, що тут проходитимуть різні івенти на тему Чорнобиля. Відвідати хаб можна буде безкоштовно, але за умови попереднього запису.

Будинок занедбано, навіть вікна в ньому відсутні. Коли з’явилась ідея розмістити тут хаб, то територію було облаштовано та замість розбитих вікон з’явилися банери з фотографіями міста Прип’ять. Вже у вересні тут буде презентовано першу в світі дитячу книжку на тему Чорнобильської зони Антіна Мухарського.

А Марина Радова, в. о. начальника управління туризму та промоцій КМДА, зазначає, що після зйомок фільму про Чорнобиль, попит на цей напрям дуже зріс.

За словами Сергія Мирного, директора з науково-методичної роботи «Чорнобиль Тур» все більше темою Чорнобильської катастрофи цікавляться іноземці. Він розповідає, що на тури у зону відчуження близько 80% зареєстрованих – іноземні туристи. А саме: поляки, британці, американці, німці.