Бонус до Пейзажки

Бонус до Пейзажки

Зайвої реклами Пейзажна алея не потребує.  За будь-якої погоди там завжди натовпи, тож влаштувати на Пейзажці якесь свято  для організаторів, значить бути впевненим, що глядачі  - будуть.  У суботу та неділю, 19-20 вересня, за сприяння Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА тут розгорнула експозицію «Алея талантів».

Жодних перекупників, лише майстри із своїм крамом та талантом. Так можна охарактеризувати цей фест.  Рогозоплетіння, соломоплетіння, вибійка, розпис медового пряника, петриківський розпис, вишивка, відтворення гончарних виробів на гончарному колі, відтворення гончарних виробів ручною пластикою, писанкарство, ткацтво – це лише частина із заявлених на «Алеї майстрів»  промислів.

Поблизу знаменитої гірки-кота свій столик розмістила заслужений майстер народної творчості України Оксана Білоус. Майстриня працює одразу ж у трьох промислах – писанкарство, ручна вибійка на тканині та печатні пряники. Саме виготовлення солодких сувенірів найбільше цікавило дітей. Придбавши випеченого пряника, як бонус, його розписували спеціальною кольоровою глазур’ю, а потім урочисто хрумали. Тут же батьки могли придбати і спеціальні дерев’яні формочки для випікання солодощів. Бо, як стверджують майстри, лише в такій «живій» формі виходять правильні печатні медові пряники. До слова, бонусом до форми був авторський рецепт.

Якщо у більшості майстрів на «Алеї» можна було навчитися чогось практично, то біля столика Ірини Уницької  хіба помилуватися. Майстриня займається художніми віртажами, і творить у техніці «тіффані». Її ефектні картини і фігурки ангеликів найкраще рекламувало сонячне проміння – кидаючи кольорових зайчиків у перехожих.