Як не опинитися на столі геніального хірурга: киянам розказали про тиск

Як не опинитися на столі геніального хірурга: киянам розказали про тиск

Киянам нагадують, що профілактика серцевих хвороб значно дешевша, ніж операції. Регулярно вимірювати артеріальний тиск і пити призначені лікарем пігулки радить Директорка департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

– Запитайте себе, що краще – опинитися на столі, нехай геніального хірурга, який на сучасному обладнанні за кошти міського бюджету зробить все можливе, щоб врятувати вам життя, чи щодня витрачати 30 секунд часу щоб проковтнути пігулку, якщо є таке призначення лікаря?, – каже Валентина Гінзбург.

Вона зазначила, що сьогодні в комунальних клініках столиці, а саме: у Київській міській клінічній лікарні № 1 та в Олександрівській клінічній лікарні відкриті нові відділення, у яких створено всі умови для високоспеціалізованої медичної допомоги киянам із серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями.

Також при поганому самопочутті (сильний головний біль, розлади зору, нудота, біль у грудях, сонливість) треба обов’язково виміряти тиск. Якщо він підвищений, то необхідно порадитися із сімейним лікарем або зателефонувати на гарячу лінію «порада лікаря 1583».

У разі, якщо артеріальний тиск не зменшується після прийому рекомендованих препаратів, а до симптомів додаються біль за грудиною чи в ділянці серця, порушення мови, слабкість в одній руці, асиметрія обличчя, інтенсивний головний біль, який супроводжується сплутаністю свідомості та розладами зору, судоми – негайно телефонуйте 103!

Директорка Департаменту наголосила, що наразі у киян є чималі можливості вчасно виявити гіпертонічну хворобу та попередити її тяжкі наслідки. У консультативно-діагностичних центрах всіх районів міста Києва відкрито кабінети діагностики серцево-судинних захворювань, оснащені апаратами УЗД, комплекти моніторування добової ЕКГ за Холтером, електрокардіографи.

На виконання заходів міської цільової програми «Здоров’я киян» на 2017 – 2019 роки закуплено тест-смужки для скринінгу населення з метою ранньої діагностики цукрового діабету та визначення рівня холестерину як факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань.

Окрім того, у столиці успішно реалізується і Урядова Програма «Доступні ліки».