Як у столичному зоопарку святкують День народження горили Тоні

Як у столичному зоопарку святкують День народження горили Тоні

Сьогодні, 8 серпня, довгожителю столичного зоопарку горилі Тоні виповнилося 45 років. Фахівці з Київзоо уточнюють, що у перерахунку на людський вік це дорівнює віку 80 років. У дикій природі ці тварини живуть до 35 років.

Наразі Тоні – єдина горила в Україні. Він народився у зоопарку м. Нюрнберг (Німеччина) 1974 року. Згодом перебував у зоопарках Ґановера та Саарбрюккена, а з 29 вересня 1999 року Тоні оселився у Київзоо.

У Тоні була подружка, але потомство вони не дали, –говорять спеціалісти зоопарку.– Наразі шлюбні стосунки нашого улюбленця вже не цікавлять. Але дуже цікавить смачна їжа. Особливо полюбляє кефір та йогурти без цукру, а кришки з пляшок з цими напоями відкриває швидкими рухами відкручує. Фрукти, звичайно, овочі в його асортименті щодня. Годуємо й м’ясом, сиром. Нині стан здоров’я горили покращився і він значно схуд. Тому що деякий час його безперестанно пригощали відвідувачі. Він набирав вагу, почалися проблеми з рукою. Тоні показував нам, що і де в нього болить, масажував хвору ділянку руки. Було зроблено обстеження, призначили препарати для лікування сухожилля, кісткових тканин. Змінивши раціон на повністю медично збалансований, позбувалися проблеми. Зараз Тоні часто бавиться з м'ячем. А ще ми даємо йому роздивлятися ілюстровані журнали. Помітили, що найдовше він розглядає жіночі обличчя, особливо блондинок.

Привітати горилу Тоні прийшло багато малечі й журналістів. Подарунків – різноманітних фруктів – нанесли безліч. Але доглядачі не дозволили одразу все передати горилі. Адже її вольєр вже був заповнений святковими кошиками з ананасами, бананами, виноградом та персиками. Лежала окрема святкова коробочка в обгортці з чимось смачненьким. Саме її Тоні вибрав та відкрив першою. Й почав пригощатися.

Фото Бориса КОРПУСЕНКА, «Вечірній Київ»