Релакс у великому місті: секрети київських озер

Релакс у великому місті: секрети київських озер

Чи знали ви про озеро у Києві, яке, за словами місцевих, здійснює бажання? Або чим столичне озеро заманює до себе закоханих?

«Вечірній Київ» розкриє вам найцікавіші водні секрети, які приховують «блакитні очі» нашого міста!

ОЗЕРО ГОРАЩИХА

Озеро на території парку «Пуща-Водиця», розташоване на західній околиці селища, поруч т-подібного перехрестя 7-ї лінії та вул. Федора Максименка. Горащиха, як і сусідні озера, утворилося внаслідок загачення річки Котурка, яка власне і протікає через ставки та живить їх водою.

«Родзинкою» озера став дерев’яний місток, який відреставрували кілька років тому. Тепер відвідувачі зеленої зони спостерігають з нього захід сонця та підгодовують качечок. Особливо популярний серед закоханих парочок.

У 2017 році пляж поряд із озером отримав міжнародну екологічну нагороду «Блакитний прапор» як пляж, що відповідає міжнародним критеріям та стандартам.

ОЗЕРО СИНЄ

Озеро знаходиться у спальному районі столиці – на Виноградарі. Навколо нього у 1980-х роках було побудовано весь Синьоозерний масив.

Тут можна побачити багато табличок «Не купатися», але мешканці району дуже люблять своє озеро, тому купання в озері – звичне явище. Також це місце заманює місцевих рибалок. У водоймі водиться близько 12 видів риби, а кілька місяців тому тут провели масштабне зариблення.

Назва озера походить від незвичного синюватого кольору води. Такий відтінок дають мергелясті, супіщані відкладення, що утворилися ще в Льодовиковий період. Тож дно озера встелено синюватим мулом. А ще існує легенда, що всі загадані на озері бажання виповнюються… Варто спробувати!

ОЗЕРО ТЯГЛЕ

Озеро розташоване у Дарницькому районі та умовно належить до групи Осокорківських озер. Водойма утворилося внаслідок затоплення кар'єру у 1994 році, тому воно є найглибшим в Києві – глибина сягає 32 метрів.

Озеро зарибнене, тож є «улюбленцем» рибалок та поціновувачів спокійного відпочинку на березі.

ОЗЕРО АЛМАЗНЕ

Це озеро штучного походження на місці стариці Десни. Розташоване воно у Деснянському районі і за площею (1,65 кв. км) є найбільшим озером Києва.

Озеро виникло у першій половині 1980-х років у зв'язку з видобутком ґрунту, що використаний для підвищення житлового масиву Вигурівщина-Троєщина.

Територія навколо гігантського озера вважається ледь не найкращою для пробіжок з прекрасними пейзажами. У лісі, який оточує озеро, є своя «траса здоров'я» – коло довжиною 8,5 км. Не загубитися допоможуть мітки на деревах у вигляді червоних стрілок на білому тлі.

ОЗЕРО ВЕРБНЕ

Це водойма штучного походження в Оболонському районі Києва. Велике озеро підживлює 6 підземних джерел, тому вода тут завжди чиста.

На пляжі можна знайти кабінки для переодягання, а також рятувальну станцію. А ще тут зустрічаються червонокнижні рослини, а у воді мешкають десятки видів риб, черепахи і качки.

Нагадаємо, «не притулятися»: 5 безлюдних станцій метро у Києві.