У Києві почали будувати Центр для тварин, притулок у Бородянці закриють

У Києві почали будувати Центр для тварин, притулок у Бородянці закриють

До кінця місяця завершаться підготовчі роботи і розпочнуть будівництво поліфункціонального Центру захисту тварин на розі вулиць Автопаркової та Високовольтного провулку у Києві. У столичній держадміністрації показали місце розташування майбутнього комплексу і повідомили, що після закінчення будівництва міський притулок для тварин у Бородянці буде закрито.

– Поки у Бородянці повноцінно функціонує нещодавно відремонтований заклад, там вистачає всього для нормального утримання тварин, – говорить заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. – Але незручна логістика для киян аби дістатися у Бородянку, й головне – сучасні підходи, зміна ставлення до чотирилапих друзів у сучасному світі, тим більше – у мегаполісі, вимагають впровадити високі стандарти. Тому місто ухвалило рішення про будівництво великого центру на своїй території. Тут можна буде отримати весь спектр ветеринарних послуг – від лікування й перетримки, до консультацій кінологів та «розваг» для тварин на дресирувальних майданчиках. 

– Будівництво відбуватиметься у 4 етапи, – розповів Петро Пантелеєв. – На першому етапі, який вочевидь, вдасться завершити трохи раніше, ніж намічалося, – наприкінці 2020 року, – постане чотирьохповерхова споруда ветеринарної клініки з новітнім устаткуванням для діагностики та лікування тварин. Одночасно тут зможуть прийняти 55 котів та 108 собак – пацієнтів. Буде й карантинний блок для 100 тварин, З технічних споруд – трансформаторна й котельня. У другу чергу будуватимемо ветеринарний готель для перетримки 38 собак та 22 котів. Але, якщо буде попит на послуги з перетримки чотирилапих на період відпусток у киян, то цей сегмент розширимо. Ця послуга буде платною, адекватною ринковим цінам. Третя черга будівництва – це притулок, розрахований на 120 котів. На завершальному етапі збудуємо 547 сучасних вольєрів для утримання собак.

– Ми обов’язково передбачаємо кінологів у штаті та дресирувальні майданчики, і майданчики для окремих прогулянок собак та котів тому, що багато тварин потрапляють у притулок зовсім не адаптованими до співіснування з людиною у домашніх умовах. А наша, і моя особисто, мета – щоб кожний собака чи котик знайшов собі господарів, родину, – сказала директор Київської міської лікарні ветеринарної медицини Наталя Мазур.

Відео – Олександр БАРКІН, «Вечірній Київ»