Близько 30 євроінтеграційних законопроектів чекають ревізії

Близько 30 євроінтеграційних законопроектів чекають ревізії

Новообрана Верховна Рада має провести своєрідну ревізію близько 30 євроінтеграційних законопроектів, які залишились не розглянутими. Таку думку висловив координатор Парламентської експертної групи з європейської інтеграції Денис Черніков.

– Європейський принцип правової передбачуваності та зобов’язання України за Угодою про асоціацію з Євросоюзом диктує необхідність здійснити таку своєрідну ревізію, переглянути, що важливого та корисного є у цих законопроектах і визначити пріоритетність їх розгляду, – зазначив експерт.

За словами Чернікова, Україна дещо відстає за темпами євроінтеграції передбаченими в Угоді – загалом до кінця 2023 року є зобов’язання імплементувати до національного законодавства понад 350 директив та регламентів ЄС, тож часу на роздуми у нового парламенту особливо немає. 

Зокрема, парламенту треба розглянути принаймні чотири законопроекти у такій чутливій сфері як інтелектуальна власність, внести зміни до законодавства стосовно технічних бар’єрів у зв’язку з новаціями у сфері стандартизації, привести у відповідність до європейських митні правила та багато іншого. Ще одним дражливим питанням є проблематика відходів та впровадження європейського принципу відповідальності: виробник платить за утилізацію упаковки. 

– Ми вже не маємо стільки часу на з’ясування стосунків між депутатами, на лобізм окремих ініціатив, тож нова парламентська більшість повинна сформувати ефективний порядок денний і ухвалювати важливі ініціативи, які відкриють ринки ЄС для української продукції, сприятимуть притоку інвестицій, – переконаний експерт. 

Нагадаємо, що Київрада оплесками підтримала рішення парламенту щодо курсу України до ЄС та НАТО.