Через фінансові труднощі збільшується кількість алкозалежних

Через фінансові труднощі збільшується кількість алкозалежних

Андрій Сімаков, тренер на курсах анонімних алкоголіків, розповів, що до нього все частіше звертаються жінки. Вони спиваються як через самотність, так і через стосунки з чоловіком-алкоголіком.

- Вилікуватися від алкоголізму самостійно неможливо. Ви можете 100 раз обіцяти собі і коханим, що більше не сядете на стакан. Але ризик зірватися залишається. Тому що спокус багато, а сили волі не достатньо, - каже Андрій.

Жінки починають пити через стреси на роботі.

- 40 відсотків відвідувачів сьогодні – жінки, - говорить Сімаков. - Для одних поштовхом сісти на стакан стає втрата близької людини, для інших – розлучення і дефіцит спілкування. Наприклад, Тоня почала пити, бо шість років не могла завагітніти. До алкоголю жіночий організм звикає швидше. Не вірять, що можна спитися, зловживаючи коктейлями, мартіні і шампанським.

Андрій Сімаков розповів, що сам пройшов через проблему, справитись з якою зараз допомагає іншим. Чоловік почав зловживати алкогольними напоями в 28 років, але товариш допоміг йому справитись з цією проблемою, і вже 3 роки чоловік не п’є.

- Горілка забрала у мене дружину і двоє дітей. Через запої втратив роботу і розбив свій автомобіль. Якби не товариш по нещастю, знімав би кімнату у гуртожитку і продовжував пити. Я був на дні стакану. Але Рома мене витягнув. Він створив курси анонімних алкоголіків і зараз я тут, щоб допомогти іншим повернутися у світ тверезих людей, - розповідає Сімаков.

За словами Сімакова, у кризу алкозалежних стало більше. Багато його клієнтів втратили роботу, а нову знайти не в змозі.