В усіх нових супермаркетах в Україні влаштують вбиральні

В усіх нових супермаркетах в Україні влаштують вбиральні

Відтепер в усіх нових та реконструйованих супермаркетах в Україні будуть обов’язково влаштовувати вбиральні. З 1 серпня вступили в дію відповідні зміни до державних будівельних норм (ДБН) «Підприємства торгівлі», які стосуються всіх великих магазинів з торговельною площею понад 2 500 кв. м.

Про це повідомляє офіційний портал Кабінету Міністрів.

– Вже з 1 серпня вступає в дію очікувана зміна у державні будівельні норми щодо проектування супермаркетів та інших магазинів. Тепер туалети для відвідувачів у супермаркетах, гіпермаркетах площею 2500 кв. м і більше, є обов’язковими, розповів заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе

За його інформацією, на кожні на 600 кв. м торговельної площі має припадати 1 санітарний прилад. Загалом на об’єкт таких має бути не менше 4-х.

Кабіни обов’язково мають бути окремими для чоловіків та жінок. Також мають бути облаштовані універсальні туалети для маломобільних груп населення.

Крім того, у таких санвузлах обов’язковими є сповивальні столики для немовлят.

За словами заступника міністра, всі ці зміни дозволять підвищити комфорт відвідувачів великих супермаркетів та гіпермаркетів.

Довідка. Зміни № 1 у ДБН В.2.2-23-2009 «Підприємства торгівлі» були розроблені фахівцями ПАТ «КиївЗНДІЕП». Вони поширюються на проектування нових, реконструкцію та розширення існуючих будівель і окремих приміщень підприємств роздрібної торгівлі, магазинів, ринків. Виняток становлять будинки оптової торгівлі, автосалони та магазини автозапчастин, магазини зброї, склади будівельних матеріалів, виробничі фірми та магазини тимчасового функціонування.