Недбалого анестезіолога судитимуть у столиці

Недбалого анестезіолога судитимуть у столиці

У столиці судитимуть 55-річного лікаря-анестезіолога, через недбалість якого пацієнтка впала в кому.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури.

Встановлено, що підозрюваний, лікар-анестезіолог відділення анестезіології та інтенсивної терапії Центрального госпіталю МВС України, 20 листопада 2018 року чергував під час проведення планової операції одній із пацієнток.

О 10 год. 00 хв. цього ж дня було розпочато планове оперативне втручання, при цьому анестезіологічне забезпечення (знеболювання) було заплановано в об’ємі: внутрішньовенний наркоз зі штучною вентиляцією легень.

– Під час інтубації трахеї лікарем-анестезіологом було допущено критичний дефект у проведенні процедури, а саме скерування інтубаційної трубки не в трахею, а до стравоходу з подальшим підключенням до апарату штучної вентиляції легень. Халатні дії лікаря стали причиною розвитку у хворої гіпоксичного стану з подальшим ураженням центральної нервової системи, що призвело до розвитку небезпечного для життя стану – тривалої коми, у зв’язку з вираженими порушеннями вентиляційно-перфузіонних відношень (газообміну) в легенях, – пояснили у прокуратурі.

Таким чином лікар-анестезіолог обвинувачується у неналежному виконанні своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки для хворої, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України.