Навігатор на 31-ше липня: куди піти у Києві

Навігатор на 31-ше липня: куди піти у Києві

Сьогодні останній день липня і на вас чекає зустріч із Фоззі (гурт ТНМК) на презентації його книги, музика в центрі сучасного мистецтва, лекція про інтелект та музу Сальвадора Далі, кінопокази, відкриття нових виставок та багато іншого. 

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ.

Перформанс-презентація нової книги Фоззі «Чос для приїжджих»

Нова книга українського музиканта, учасника гурту ТНМК, Фоззі – продовження, навіть завершення історії, розпочатої колись в оповіданні «Корабельний рабин» і продовженої в романах «Голки і ковзани» і «Супроводжуючі особи». Однак «Чос для приїжджих» – цілком самостійна історія, яка не потребує знання витоків. Для тих, хто жив у «раніші часи», читання сколихне спогади, для тих, кому пощастило народитися набагато пізніше, – стане приємним і достовірним знайомством з юністю своїх предків.
Автор (Олександр «Фоззі» Сидоренко) читає, художниця (Катерина Корчагіна), надихаючись текстом, симультанно створює ілюстрацію.

Коли: о 18:30.
Де: Арт Кафе «Букiторiя», вул. М. Лисенка, 1.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ.

Science&Wine. Інтелект: як це працює з погляду науки

Що таке інтелект? Від чого він залежить, чим обумовлюється та як розвивається впродовж життя? Чи передається у спадок? Як з його допомогою ми вирішуємо щоденні задачі? Як можна об’єктивно виміряти рівень або коефіцієнт інтелекту? І нарешті, яким чином взагалі пов’язані розумові здібності з відчуттям щастя та довготривалістю життя? Ці питання за келихом вина обговорюватимуть нейробіолог Сергей Данилов та психологиня Каріне Малишева.

Коли: о 19:00.
Де: Closer, вул. Нижньоюрківська, 31.
Вартість квитка: 450 грн.

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ.

Колективний проект «Інверсія пам'яті»

Мультимедійний арт-проект, що поєднує живопис Віктора Сидоренка, скульптуру Назара Білика та фотографію Сергія Мельниченка. Проект досліджує психологічні стани людини, порушує проблеми самоідентифікації, взаємодії історичної пам’яті та сьогодення.

Коли: відкриття о 19:00.
Де: Mironova Foundation, провулок Лаврський, 9.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ДИСКУСІЙНИЙ.

Як ґендерна рівність допомагає досягати успіху?

Не пропустіть менторську зустріч із Урядовою уповноваженою з питань ґендерної рівності Катериною Левченко. На лекції обговорять такі питання: що таке ґендерна рівність та ґендерна дискримінація? Як навчитися розпізнавати випадки ґендерної дискримінації? Чому ґендерна рівність є соціальною цінністю? І яке ставлення до неї в українському суспільстві? Що ґендерна рівність означає для кожного і кожної? Чому держава зобов'язана забезпечувати рівні права і можливості жінок і чоловіків?

Коли: о 19:00.
Де: «Діалог хаб», вул. Володимирська, 43.
Вхід вільний. Реєстрація.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ.

Програма «Фантазери»: виступи Diser Tape та Anna Khvyl

Заключний захід музичної програми від аудіовізуального фестивалю «Фантазери». На завершення на слухачів чекають живий виступ Diser Tape та dj set Anna Khvyl. 
Diser Tape (Артем і Ніка Каніщеви) – електронний дует з Києва. Своє звучання, що постійно розвивається на стику різних стилів, вони називають blur sound technique. Anna Khvyl (Анна Хвиль) – діджейка та авторка електронної музики з Києва. Грає жанрово різноманітні сети, створює власні ембіентні композиції та саундтреки до фільмів. 

Коли: о 19:00.
Де: PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2 4-й поверх, експозиція виставки «Заборонене зображення». 
Вхід вільний. Реєстрація.

Арт-Середа: Ольга Балашова Curator’s talk

Ольга Балашова – кандидатка філософських наук, заступниця генеральної директорки з питань розвитку Національного художнього музею України. Під час зустрічі Ольга розповість про своє бачення українського арт-середовища, актуальні проекти та ініціативи.

Коли: о 19:00.
Де: IZONE, вул. Набережно-Лугова, 8.
Вхід вільний.

Сальвадор Далі і Гала – сюрреалістичне кохання

Яким би був Сальвадор Далі без своєї музи? Вони обидва були нестримними у своїх бажаннях. Їх обох тягнуло до неординарних, а часом зовсім дивних людям. І вони пройшли довгий, кожен свій, шлях до моменту зустрічі один з одним – особистостями одного масштабу, духу і генія.

Коли: о 19:00.
Де: ІNVERIA flow space, вул. Володимирська, 49-а.
Вартість квитка: 600 грн.

ВЕЧІР У КІНО: прем'єра та український дебют

Київська прем’єра фільму «Бог існує, її ім'я – Петрунія»

Феміністична трагікомедія македонської режисерки Теони Стругар-Мітевської стала одним з фаворитів 69-го Берлінале, де брала участь в основному конкурсі.
Сюжет заснованого на реальних подіях фільму розгортається у місті Штип Північної Македонії. Кожного січня за давньою місцевою традицією місцевий священник виходить на міст і кидає звідти у воду хрест. За можливість знайти його борються десятки, а то й сотні мешканців. Але виключно чоловіки. Одного разу за хрестом у воду кинулася безробітна дівчина Петрунія. І вона його спіймала…
Фільм демонструватиметься мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Коли: о 19:00.
Де: кінотеатр «Жовтень», вул. Костянтинівська, 26.
Вартість квитків: 105 грн.

Подорожі за горизонт / «Божественні» реж. Роман Бордун

Головні герої фільму – люди, що населяють сучасні українські міста: Київ, Одесу, Львів. Їхня реальність багатошарова та неприкрашена, позбавлена однозначних абсолютних трактувань добра і зла, гуманності і жорстокості, милосердя і байдужості. Ця історія – калейдоскоп, в окулярі якого усі ми: праведні, нещадні, смішні, наївні. Чесні.
Це дебютний фільм львів’янина Романа Бордуна, знятий і повністю реалізований ним без будь-якого фінансування.

Коли: о 21:00.
Де: Мистецький арсенал, Вулична сцена, вул. Лаврська, 12-14.
Вартість квитка: 80 грн.