Чим засадять Подільський район, і коли відкриють новий парк та сквер

1 серпня об 11:00 у парку «Куренівський» у Подільському районі офіційно відкриють ексклюзивне дитяче автомістечко.
Тут патрульна поліція столиці проведе справжні навчання правил дорожнього руху, працюватимуть регулювальники, навчатимуть дітей різних вікових категорій правил їзди на велосипеді дорогами міста. Юристи розповідатимуть про права дітей на дорогах. Представники Червоного Хреста у Подільському районі покажуть, як надавати необхідну допомогу тим, хто потрапив у складну ситуацію під час подорожі. Також всіх, хто завітає на свято, розважатимуть аніматори.




















Директор КП УЗН Подільського району Ольга Манько підкреслила, що захід буде освітнім і просвітницьким, адже автомістечко, яке створювалося ще 60 років тому як справжня автомобільна траса, нині капітально відремонтоване і є навчальним місцем для малечі.
– На локації все – від зупинки громадського транспорту, світлофорів, залізничних та трамвайних переїздів, тунелей – справжнє. Навіть радіуси поворотів на дорогах вивірені, а схема руху визначалася й затверджувалася у Центрі організації дорожнього руху КМДА, – говорить Ольга Манько.
Дійсно, справжній сучасний зупинковий комплекс (для батьків), LED- освітлення дороги, дорожня розмітка – все як на великих вулицях міста. Покриття проїжджої частини повністю пристосоване для гонок на будь яких машинках – електрокарах, педальних, або на велосипедах, самокатах, скейтах.
За словами Ольги Манько, для тих, у кого немає свого «транспорту», працюватиме прокат «гоночних машин». Для цього КП «Київський магазин» провів тендер на закупівлю послуг серед ліцензованих підприємств у сфері розваг.
– Але ми презентуємо лише першу чергу реконструйованого парку, – уточнює Ольга Манько. – До Нового року поряд з автомістечком постануть великі майданчики: ігровий для дітей, для воркауту, спортивний для дорослих та малих. У третю чергу буде оновлена велика зона для прогулянок з новим дорожнім покриттям і лавами, висаджена нова рослинність, клумби, газони. Вже зараз ви бачите нову навігацію, стенди з пакетами для прибирання за домашніми собаками з пакетами й попереджувальні знаки. Тепер в усіх парках міста, що відкривалися в нинішньому році у Києві, затверджена єдина форма інформаційних знаків на різну тематику.
Аби зробити цю частину парку особливою, працював дизайнер Подільського зеленбуду. Візерунки клумб, предмети атракції на газонах (парасольки й квіти) – все малювалося на грунті, а потім висаджувалося, для чіткого контуру використали мармурову крихту. Дуже складно було зробити стійкий до тіні газон на схилах. Але завдяки копіткій праці все вдалося. Біля центрального входу в парк, де завжди сонячно, вперше висадили галявини лаванди. Дітям дуже сподобався новий сухий фонтан з підсвіткою. Його вже випробовували, і малеча там бавилася у воді. А стару чашу прибрали, натомість зробили сучасний водограй без заглиблення з висотою струменів до 5 метрів.
– Від вандалів спасуть відеокамери?
– Раніше у парку «Куренівський» дуже часто шкодили вандали, – говорить Ольга Манько. – Тепер, сподіваємося, завдяки багатьом камерам спостереження, які нині встановили, й чотирьом «тривожним кнопкам» виклику поліції, випадків вандалізму поменшає.
– Але у Подільському районі є ще одне «чудове» місце – Виноградар, – повідомляє Ольга Манько. – Крадуть з клумб і навіть з транспортних розв’язок кущі, квіти, навіть дерева викопують. Ламають лави. Сквер на вулиці Порика знаходиться посеред багатоповерхівок, однак ніколи немає свідків, як хулігани там кожного вечора ламають вуличні меблі.
У нас на Виноградарі з’явився новий сквер – на розі вулиць Світлицького та проспекту Свободи. Фінансування на його створення виділено. Там уже спланували газони. Коли спаде спека, будемо висаджувати нові кущі, дерева, клумби, робитимемо мощення, встановлювати меблі, – розповідає Директор КП УЗН Подільського району.
– Які рослини висаджуватимете на майбутній сезон?
– У Подільському районі повсюди висадимо багаторічні рослини, квіти. Раніше ми робили акцент на вічнозелених і хвойних деревах, на кущах, тепер серед них з’явитьсябагато листяних.А серед квітіві - багаторічники. Новий вигляд клумб залежатиме від фантазії нашого дизайнера. Висаджуватимемо багато листяних дерев у скверах та обабіч доріг, замінюватимемо всохлі рослини. Обов’язково з’являться липи, клени, платани, сливи Піссарді з темночервоним листям, туї, ялини. У минулому році висадили платани у сквері навпроти кінотеатру «Жовтень», і у сквері на Контрактовій площі, хоча тут насаджали, в основному, більше ясенів. Вони дуже гарно перезимували. Нам сподобалося з ними працювати.
Подолянам ще дуже подобається, як цвітуть катальпи. А ще у нас в пріоритеті будуть дуби. У районі росте багато дубів, це розкішне дерево. Тож ми зробимо акцент на листяних деревах. Їх підбиратимемо в залежності від парку, скверу, аби створити затишок.
– Які дерева нині не садять на Подолі і у столиці?
– Містом добре ростуть акації, сливи Піссарді, клени, ялини й сосни. Погано – берези. Через загазованість, літню спеку вони гинуть і їх вже не садять.
– Ампельні рослини вже стали візитівкою столичних автотрас…
– Так, тому що вони гарно виглядають на опорах освітлення, їх висаджують повз доріг. Але ми садимо ампельні всюди. Це яскрава прикраса й для скверів, автомобільних розв’язок. На Виноградарі, Інтернаціональній площі, на вулиці Щекавицькій, біля пам’ятника Гетьману Сагайдачному й у спеціальних високих кадках біля пам’ятника Григорію Сковороді також висадили звисаючі квіти.
– Така кількість парків та скверів потребує велику кількість майстрів зеленого господарства…
– Усі зелені куточки району у нас, Слава Богу, доглянуті. Нещодавно прийняли до себе ще й унікальну Пейзажну алею, яка потребує особливого догляду. Але існує величезна нестача майстрів, робочих рук. Навесні, влітку роботи особливо багато і нам дуже, дуже потрібні працівники.
Фото, відео – Олександр Баркін «Вечірній Київ»