Будинки сімейного типу отримають два нових приміщення у Голосієві – Марина Хонда

Будинки сімейного типу отримають два нових приміщення у Голосієві – Марина Хонда

До кінця цього року два дитячих будинки сімейного типу в’їдуть у нові дворівневі квартири.

За рахунок державної субвенції у 2017 році було придбано квартири для двох дитячих будинків сімейного типу. Квартири розташовані на 23 поверсі на проспекті Академіка Глушкова 9-д, і є дворівневими. У помешканнях будуть жити по 8 дітей – сиріт і позбавлених батьківського піклування.

У одній з них вже провели капітальний ремонт, на який було виділено 3,8 млн грн. Кімнати обладнені меблями, сюди закупили побутову техніку, ноутбуки, телевізори, а також велосипеди. Залишилося провести електрику і водопостачання – і можна в’їжджати, запевняють інженери. У другій квартирі ще триває ремонт. 

Ми маємо вийти на те, що у нас діти взагалі не будуть знаходитися у інтернатах і взагалі у притулках. Єдиний спосіб – це створення дитячих будинків сімейного типу. Дуже добре, що у нас це виходить: одна квартира вже повністю обладнана, родина зможе вже скоро переїжджати, у іншій найближчим часом завершуються ремонтні роботи, – пояснює заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Пані Марина підкреслила, що наразі проблема не у нестачі квартир, а у нестачі бажаючих створити такий будинок сімейного типу:

– Ще понад 100 дітей потребують батьківського піклування. Ми закуповуємо квартири для всіх, хто виявляє бажання, але, на жаль, у нас немає охочих створювати такі сім’ї. І ми таким чином спонукаємо створювати дитячі будинки сімейного типу, щоб дітей забирали з інтернатів. 

За словами заступниці голови КМДА, завдяки зусiллям Шевченкiвського району та його керiвника Олега Гаряги, перша родина може в’їхати до нового помешкання вже у серпні, друга – у вересні-жовтні.