Вище Ейфелевої вежі: 5 споруд Києва, що вражають

Вище Ейфелевої вежі: 5 споруд Києва, що вражають

Чи знали ви, що київська телевежа вища за Ейфелеву? Або, що посеред Південного мосту хотіли облаштувати скляний тунель?

«Вечірній Київ» розкаже вам про найцікавіші висотні рекорди нашого міста. Прогуляймося?

НАЙВИЩА СПОРУДА

Київська телевежа не просто найвища споруда України. Це найвища решітчаста конструкція у світі! Розташована на Сирці, поруч із Бабиним Яром та станцією метро «Дорогожичі».

Телевежу відкрили у 1973 році. Її висота – 380 метрів. Хоча у проекті вежа мала майже 500 метрів. Але у Москві цю ідею відхилили через «естетичну невідповідність»…

Унікальною особливістю є й будівництво. Її споруджували методом надбудови «від гори до низу». Ніяких гелікоптерів та магії.

Цікавинка: київська телевежа на 56 метрів вища за Ейфелеву.

НАЙВИЩА ТОЧКА

Найвищою точкою у Києві відносно Дніпра є площа Слави. Висота цієї точки сягає понад 200 м. Площа розташована на Печерську між вулицею Мазепи та алеєю Героїв Крут.

Раніше площа називалася Володимирською, Князе-Володимирською та Соборною. Сучасна назва – з 1965 року.

Цікавинка: підземний торговельний центр, під площею у переході, споруджений наприкінці 1990-х років, був першим у Києві.

НАЙВИЩИЙ ПАМ’ЯТНИК

Найвищий пам’ятник міста – монумент «Батьківщина-Мати» – відкритий у 1981 році. Розташований монумент на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Загальна висота з постаментом – 102 метри.

Спочатку пам'ятник мав бути символом не Батьківщини, а Перемоги. Проте сучасна назва «прижилася» одразу ж після зведення. Скульптуру збирали стометровим краном, який виготовили спеціально для цього!

Цікавинка: за розрахунками, статуя може витримати навіть землетрус силою до 9 балів. Щоб перевірити стійкість скульптури, 10-ти метрову копію випробовували на міцність у найбільшій в СРСР турбіні.

НАЙВИЩИЙ ЖИТЛОВИЙ БУДИНОК

Житловий комплекс на Кловському узвозі – найвищий хмарочос в Україні. Він складається із 47-поверхового житлового комплексу і 18-поверхового офісного центру. Ці секції сполучаються 8-поверховим «переходом». Висота хмарочосу – 168 метрів.

Коли споруда досягала своєї максимальної висоти, ЮНЕСКО навіть почало вимагати «пониження» хмарочосу, через те що вежа псує вид на Києво-Печерську Лавру.

Цікавинки: будинок проектувався із врахуванням… літаків. За словами головного архітектора ЖК Андрія Мазура, трохи вище хмарочоса вже літають літаки.

НАЙВИЩИЙ МІСТ

Південний міст є найвищим у Києві. Висота вантового мосту через Дніпро – 135 метрів. Автомобільний рух на ньому відкрили з 1990 року, а рух метро – з 1992 року.

Автором проекту Південного мосту є Георгій Фукс, який також спроектував для Києва такі мости як: міст Метро, Північний і Подільсько-Воскресенський.

У свій час міст вважався найсучаснішим на території СРСР. А на його будівництво витратили близько 200 мільйонів доларів.

Цікавинка: на етапі проектування шляхи метрополітену хотіли розмістити в закритому скляному тунелі. Через великі перепади тиску під час руху потягів та вібрацію, довелося б використовувати дороге надміцне скло. Тож від цієї ідеї відмовилися.

Нагадаємо, дивовижне поруч: вуличні рекорди Києва.