Бодігарди усіх країн – змагайтеся!

У Києві триває чемпіонат світу з багатоборства тілоохоронців. Три дні командb з 7 країн світу змагаються у «неспортивних» дисциплінах від вправності у яких може залежати життя перших осіб держави чи зірок. 19 вересня, під аркою Дружби народів бодігарди показували, як виглядає «піший супровід» та прийоми самозахисту.










У той час, коли гідрометеоцентр в чергове цього місяця заявляв про температурний рекорд, бодігардам з України, Грузії, Румунії, Болгарії, Молдови, США та Швеції довелося попотіти у прямому і переносному сенсі. Офіційні тілоохоронці перших осіб держави повинні мати належний вигляд, тому діловий костюм – це їх уніформа. А демонстрація «пішого супроводу» - візитівка їхньої роботи.
Виглядало це так: під’їжджають дві машини – з першої виходить охоронець, роззирається, підходить до другої машини, звідти виходять ще два – теж крутять головами у різні боки, і тоді «випускають» свого підопічного. Далі, цій невеличкій делегації, потрібно було пройти серед колони молодиків, при цьому коректно відтіснити шанувальників з квітами, чи мисливців за автографами, ну і, складніше, попередити напад. Щонайменший дотик чужої людини, до підопічного - це втрачені бали на чемпіонаті, і серйозні наслідки у житті.
- Оце розслабилися, їхньому «тілу» хана, – коментував дівчині молодий хлопчина виступ збірної Болгарії. Бодігарди у коридорі надто розслабилися і допустили, що з натовпу вискочив зловмисник з ножем, і зачепив ним «зірку». За таку халепу болгари отримали найнижчий бал. Хоча, «не щастило» і «нападникам» - одного охоронець з команди Управління державної охорони України добряче гепнув об асфальт. Схожий прийом повторили румуни, яким ведучий довірив супроводжувати «Барака Обаму», правда потім вони підійшли до хлопця, поплескали по плечу і перепросили.
Що цікаво, змагання бодігардів – це своєрідні змагання анонімів. Ведучий не оголошував імен та прізвищ охоронців, не зізнавалися і вони – адже більшість працюють у відомих політиків. А по тому, як глядачі у амфітеатрі коментували виконання нехитрих, на погляд обивателя, завдань напрошувався висновок, що у суботу площа біля арки Дружби народів була, мабуть, найбезпечнішим місцем у столиці. Зосереджені і серйозні чоловіки на лавах глядачів, із знанням професіоналів, стримано підтримували той чи інший крок учасників змагань.
- Тілоохоронці – у реальному житті таких кульбітів, як у кіно не показують, - пояснив сміючись Петро Шерекін, суддя демонстрації прийомів рукопашного бою, - у нас, чим непомітніша наша робота, тим краще. А охоронці – це не просто спортсмени-багатоборці, а й психологи, парамедики, вибухотехніки і водії в одній особі.
У суботу бодігарди також показували майстерність на татамі, причому до жіночих команд, а їх виступало дві – з Дніпропетровська і Києва, судді ставилися однаково прискіпливо, як і до чоловічих. У неділю, 20 вересня, кияни зможуть подивитися, як долають бодігарди смуги перешкод на автомобілях на площі перед стадіоном «Олімпійський». А от видовищні змагання із стрільби під час пішого супроводу та з різних положень, у тому числі з автомобіля, зможуть оцінити хіба що судді і гості, адже пройдуть вони у Кончі-Заспі.
Наразі, титул чемпіонів світу з світу з багатоборства тіло охоронців має команда Управління державної охорони України. Чи вдасться їм повторити своє минулорічне досягнення старе відомо вже у вівторок.