Бодігарди усіх країн – змагайтеся!

Бодігарди усіх країн – змагайтеся!

У Києві триває чемпіонат світу з багатоборства тілоохоронців.  Три  дні командb з 7 країн світу змагаються у «неспортивних» дисциплінах від вправності у яких може залежати життя перших осіб держави чи зірок. 19 вересня, під аркою Дружби народів бодігарди показували, як виглядає «піший супровід» та прийоми самозахисту.

Фото на пам'ять
Фото на пам'ять
Після змагань...
Після змагань...
Є зауваження!
Є зауваження!
Жінки на татамі
Жінки на татамі
Майже танець
Майже танець
Професійний погляд
Професійний погляд
Команда Румунії
Команда Румунії
Купа мала
Купа мала
Перехопити ніж
Перехопити ніж
... і добити нападника
... і добити нападника

У той час, коли гідрометеоцентр в чергове цього місяця заявляв про температурний рекорд, бодігардам з України, Грузії, Румунії, Болгарії, Молдови, США та Швеції довелося попотіти у прямому і переносному сенсі. Офіційні тілоохоронці перших осіб держави повинні мати належний вигляд, тому діловий костюм – це їх уніформа. А демонстрація «пішого супроводу»  - візитівка їхньої роботи.

 Виглядало це так: під’їжджають дві машини – з першої виходить охоронець, роззирається, підходить до другої машини, звідти виходять ще два – теж крутять головами у різні боки, і тоді «випускають» свого підопічного. Далі, цій невеличкій делегації, потрібно було пройти серед колони молодиків, при цьому коректно відтіснити шанувальників з квітами, чи мисливців за автографами, ну і, складніше, попередити напад. Щонайменший дотик чужої людини, до підопічного - це втрачені бали на чемпіонаті, і серйозні наслідки у житті.

- Оце розслабилися, їхньому «тілу» хана, – коментував дівчині молодий хлопчина виступ збірної Болгарії. Бодігарди у коридорі надто розслабилися і допустили, що з натовпу вискочив зловмисник з ножем, і зачепив ним «зірку». За таку халепу болгари отримали найнижчий бал. Хоча, «не щастило» і «нападникам» - одного охоронець з команди Управління державної охорони України добряче гепнув об асфальт. Схожий прийом повторили румуни, яким ведучий довірив супроводжувати «Барака Обаму», правда потім вони підійшли до хлопця, поплескали по плечу і перепросили.

Що цікаво, змагання бодігардів – це своєрідні змагання анонімів. Ведучий не оголошував імен та прізвищ охоронців, не зізнавалися і вони – адже більшість працюють у відомих політиків. А по тому, як глядачі у амфітеатрі коментували виконання нехитрих, на погляд обивателя, завдань напрошувався висновок, що у суботу площа біля арки Дружби народів була, мабуть, найбезпечнішим місцем у столиці. Зосереджені і серйозні чоловіки на лавах глядачів, із знанням професіоналів, стримано підтримували той чи інший крок учасників змагань.

Тілоохоронці – у реальному житті таких кульбітів, як у кіно не показують, - пояснив сміючись Петро Шерекін, суддя демонстрації прийомів рукопашного бою, - у нас, чим непомітніша наша робота, тим краще. А охоронці – це не просто спортсмени-багатоборці, а й психологи, парамедики, вибухотехніки і водії в одній особі.

У суботу бодігарди також показували майстерність на татамі, причому до жіночих команд, а їх виступало дві – з Дніпропетровська і Києва, судді ставилися однаково прискіпливо, як і до чоловічих. У неділю, 20 вересня, кияни зможуть подивитися, як долають бодігарди смуги перешкод на автомобілях на площі перед стадіоном «Олімпійський». А от видовищні змагання із стрільби під час пішого супроводу та з різних положень, у тому числі з автомобіля, зможуть оцінити хіба що судді і гості, адже пройдуть вони у Кончі-Заспі.

 Наразі, титул чемпіонів світу з світу з багатоборства тіло охоронців має команда Управління державної охорони України.  Чи вдасться їм повторити своє минулорічне досягнення старе відомо вже у вівторок.