На заводі «Енергія» ремонтують обладнання: повітря буде чистішим

На заводі «Енергія» ремонтують обладнання: повітря буде чистішим

На сміттєспалювальному заводі «Енергія» триває капітальний ремонт електрофільтру № 2. Це підвищить надійність та екологічність роботи обладнання.

Про це заявив директор заводу Сергій Крикун, повідомляють у «Київтеплоенерго».

За останні роки на заводі завершили капітальний ремонт електрофільтрів № 3 та 4. Наразі тривають роботи на фільтрі № 2, який працює з 2003 року. Також запланований ремонт електрофільтру № 1. До початку опалювального сезону в електрофільтрі № 2 планують повністю замінити електроди, яких лише на одному фільтрі понад 160. Кожен із електродів висотою 7,5 метри.

– Це найактивніші частини електрофільтру, адже саме вони за допомогою магнітного поля збирають на собі частинки пилу, які виходять із котла разом із гарячим повітрям після спалювання сміття. Після цього пил струшується у спеціальні резервуари і потрапляє у шлак, а очищене повітря виходить через димову трубу назовні, – пояснив Сергій Крикун.

За його словами, на електрофільтрі встановлять нові газоходи, двигуни, редуктори, відремонтують трансформатори, замінять електричне обладнання, теплову ізоляцію та захисне покриття, частково оновлять арматуру. Електрофільтр обладнають сучасною автоматичною системою управління, що дозволить у режимі онлайн контролювати рівень напруги та інші виробничі показники.

Крім того, цього року на заводі планують завершити капітальний ремонт крану твердих побутових відходів та котла № 2, а також замінити один із бойлерів, які гріють воду для тепломереж міста. Паралельно на «Енергії» ведуть підготовчі роботи до реалізації проекту хімічної очистки димових газів згідно з європейськими стандартами.

Нагадаємо, завод «Енергія» щодоби приймає та спалює близько 750 тонн твердих побутових відходів – це понад 25% від загальної кількості сміття у Києві. Завод виробляє до 200 тис. Гкал теплової енергії в рік, і забезпечує опаленням взимку близько 200 багатоповерхівок. Альтернативний вид палива допомагає економити КП «Київтеплоенерго» до 30 млн куб. м газу на рік.