На Київщині з розмахом відсвяткують День Хрещення Русі

На Київщині з розмахом відсвяткують День Хрещення Русі

27 і 28 липня видовищна розважальна програма до Дня Хрещення Київської Русі, дня святого князя Володимира традиційно пройде в Древньому Києві Князівства Київська Русь («Парк Київська Русь»). У програмі: кінно-трюкові виступи, театралізація історичних подій, нічна вогняна програма, давньослов'янські забави, кінні шоу, майстер-класи, катання на конях та багато іншого з життя Київської Русі.

Дуже символічно в день Хрещення Русі відвідати Древній Київ. Адже тільки тут можна буде не тільки зануритися в атмосферу живого середньовіччя, а й на власні очі побачити театралізовану реконструкцію як князь Володимир віру вибирав і Русь хрестив, а також інших подій, що визначили розвиток нашої держави на багато століть вперед.

Програма розпочнеться з урочистого відкриття близько 14:00 костюмованим парадом історичних особистостей, які відіграли ключову роль в історії Київської Русі.

Відвідувачі побачать апостола Андрія, Кия, Щека, Хорива та їх сестру Либідь, просвітителів Кирила і Мефодія, візантійського імператора, княгиню Ольгу та багатьох інших. А в завершенні параду урочисто виїде на бойовому коні сам «винуватець торжества» – князь Володимир Великий.

Всі охочі зможуть приєднатися до хресної ходи до Василівської церкви, де пройде молебень за Україну. До речі, ця унікальна дерев’яна церква Х-го століття – відтворений перший християнський храм, що був побудований у Києві після Хрещення Русі.

А потім на ристалищі в театралізованих постановках будуть відтворені події, пов'язані з прийняттям християнства Київською Руссю. Перед глядачами оживуть історичні сцени: подорож княгині Ольги до Константинополя, вибір князем Володимиром віри, його одруження на сестрі візантійського імператора Ганні, повалення язичницьких ідолів. Гості Древнього Києва перенесуться через час і відстань – з Київської Русі до Візантії, з XXI століття у Х століття. На відвідувачів чекають легенда про Віщого Олега, билина про апостола Андрія Первозванного, билина про те, як князь Володимир дружину збирав.

Ввечері на Лісовому озері відбудеться реконструкція хрещення киян у річці Почайні.

Кульмінацією програми стане стрільба палаючими ядрами з требушету – єдиного в Україні діючого облогового знаряддя. 

Унікальність програми у тому, що гості Князівства можуть не тільки спостерігати за дійством, а й долучитися до святкування, взявши участь у веселих конкурсах, танцювальних флешмобах, хороводах і майстер-класах.