Суперпопулярні у своїх країнах письменники й артисти не забувають нагадувати про своє українське походження

Суперпопулярні у своїх країнах письменники й артисти не забувають нагадувати про своє українське походження

Наталка Миколаєнко

Українка серед вікінгів. Кетрін Винник (Канада)
Ця чарівна білявка полонила серця фанів телесеріалу «Вікінги» по всьому світу. Народилася Кетрін, або, як її називають рідні, Катруся, 1977 року в родині українських емігрантів у штаті Онтаріо (Канада). Ще маленькою батьки привели її у «Пласт», де дівчинка зуміла не лише розкрити талант лідера, а й захопилася бойовими мистецтвами. У Кетрін – чорний пояс зі тхеквондо і карате й ліцензія приватного охоронця.
У 20 років дівчина була справжньою зіркою єдиноборств і часто потрапляла на знімальні майданчики, де консультувала зірок. Красуню примітили режисери, а справжню світову славу дівчині принесла роль Лагерти (першої дружини Рагнара) у серіалі «Вікінги». Під час ефіру американських телепрограм дівчина завжди промовляє кілька слів українською, показує в соцмережах свої фото у вишиванках і планує приїхати до Києва.

За крок від «Оскара». Віра Фарміга (США)
Джордж Клуні, Леонардо ДіКапріо, Метт Деймон, Джек Ніколсон, Пол Вокер, Роберт Дюваль – солідний список зіркових акторів, з якими знялася в кінострічках Віра Фарміга. Народилася вона 1973 року в Нью-Джерсі (США) в сім'ї українських емігрантів – комп’ютерного аналітика та вчительки. До шести років дівчинка не говорила англійською, потім відвідувала українську католицьку школу та виступала у гурті українського танцю, була вихованкою «Пласту».
Навчалася на факультеті мистецтв Сиракузького університету. Після закінчення почала грати на Бродвеї. З 2000-х знімається в найкращих голлівудських режисерів, які радо запрошують Віру до своїх фільмів завдяки незвичній харизмі акторки – її героїні запам’ятовуються і завжди наділені сильним магнетизмом.

Чорний гумор і українські трактори. Марина Левицька (Великобританія)
Українцям часто закидають, що це нація, яка дуже любить плакати-тужити. Відома британська письменниця українського походження Марина Левицька категорично це спростовує. Її перший опублікований роман «Коротка історія тракторів по-українськи» вийшов у Великобританії 2005 року і стрімко став бестселером, який сьогодні перекладений майже чотирма десятками мов. У тому числі й українською – мовою її батьків.
Народилася Левицька 1946 року в таборі для біженців у Німеччині. Згодом переїхала з родиною до Англії, де проживає і понині. Навчалася в Університеті Кіла в Англії. Працює доцентом в університеті Шеффілд Халам у галузі наукових досліджень ЗМІ та комунікацій. Авторка кількох десятків книжок.

«Еней» з-над Вісли. Брати Петро і Павло Солодухи (Польща)
Якими можуть бути насправді братні стосунки двох народів, показують на практиці учасники мегапопулярного польського рок-гурту «Еней», створеного 2002 року в Ольштині братами Петром і Павлом Солодухами та їхнім другом Лукашом Койрисом. Солодухи – етнічні українці, чиїх пращурів було вивезено під час операції «Вісла» до Ольштина. Там уже народилися їхні батьки, які змогли передати своїм «Льолеку і Болеку» любов до українських традицій і мови. Навіть назва гурту апелює до головного героя «Енеїди» Івана Котляревського.
У січні 2014 року на сервісі YouTube презентували пісню «Брат за брата» – результат співпраці гурту «Еней» із гуртами Kozak System і Maleo Reggae Rockers як символ солідарності з українським суспільством, яке бореться на Майдані Незалежності. У грудні 2014 року гурт заспівав пісню «Біля тополі», яку присвятив українським військовикам, що загинули за Україну.