Дивовижні церковні ікони сучасного художника показують у Києві

Дивовижні церковні ікони сучасного художника показують у Києві

Новітній погляд на традиційні композиції у розписі церкви демонструють у Київській міській Галереї мистецтв «Лавра». Тут представлені живописні композиції на біблійні теми для церкви Покрова Пресвятої Богородиці в селі Липівка. Вони створені знаним українським живописцем Анатолієм Криволапом разом із колегою, монументалістом Ігорем Ступаченком. 


Над розписами митці працювали понад чотири роки. Ігор Ступаченко придумував нові технології, створював традиційні композиції, готуючи сценічний ряд для візуального заповнення храму. Анатолій Криволап узяв на себе відповідальність за емоційне наповнення та кольорові рішення, за сучасний погляд і реакцію на старі заповіти у храмі, збудованому в ХХІ столітті. 
Мистецтвознавиця Олеся Авраменко підготувала до проєкту книгу-дослідження «Анатолій Криволап, Ігор Ступаченко. Покрова. Крок І», яка простежує, аналізує і акцентує складний процес актуального вирішення розписів новозбудованої церкви, а також розповідає про їхніх творців – від священика, мецената і до художників. 

Унікальністю цієї виставки є те, що відвідувачі зможуть побачити саме оригінали розписів, які після виставки будуть змонтовані в будівлі церкви. Новий храм було споруджено у старовинному селі Липівка Макарівського району Київської області на місці Покровської церкви, зруйнованої за радянської влади, меценатським коштом Богдана Батруха. Храм має таке саме посвячення – Покрові Пресвятої Богородиці. Саме Богдан Батрух і запросив до співпраці Анатолія Криволапа. 


Раніше люди приходили до церкви, щоб долучитися до чуда, відчували піднесення.  І це наближало їх до Бога. Намагався відтворити цей стан. Тому у розписах біле тло з золотом і сріблом, і яскраві кольори. Водночас використовували сучасне оздоблення і технології. Присутня тут і моя індивідуальність як художника, – розповівАнатолій Криволап.– Сюжети трактував по-різному. Коли йдеться про драматичні події, фігури персонажів гострокутові.  Інші зображення виконані в гармонійній кольоровій гамі і пластиці. Головний розпис  «Покров Пресвятої Богородиці», який складатиметься з кількох композицій і буде 12 метрів заввишки. 
«Українська ідентифікація. Анатолій Криволап, Ігор Ступаченко. Розписи церкви Покрова Пресвятої Богородиці»

Коли: до 14 липня з 12:00 до 19:00.
Де: Галерея мистецтв  «Лавра», вул. Лаврська, 1.
Вхід вільний.