Вуса і калина: як у Києві пройшов перший день Atlas Weekend

Вуса і калина: як у Києві пройшов перший день Atlas Weekend

Вчора на ВДНГ розпочався фестиваль Atlas Weekend. Перший день музичного марафону був безкоштовний, виступали на ньому виключно українські виконавці.  Розповідаємо, як все було.  

Фестивальний натовп починався ще від метро. Дорогою можна було оцінити відремонтований та розфарбований підземний перехід з пандусами. 


За даними організаторів, захід відвідало майже 160 тисяч гостей. Переважно, молодь. Люди старшого віку йшли побачити та почути Павла Зіброва й Софію Ротару. 


Навпроти входу знаходяться обіцяні зупинки Uber Shuttle. Вночі маршрутки відвозять пасажирів на Бессарабку та Позняки.


Перед входом працюють каси, де обмінюють білети на браслети фестивалю. Черги не спостерігалося. 

На вході речі відвідувачів перевіряли на предмети, які забороняється проносити на територію фестивалю. Зокрема, їжу та напої. Черга рухалося досить швидко, потрапити всередину можна було вже за 15 хвилин. 
 

Перше, що трапляється гостям, – фотозони спонсорів та партнерів. А також сцена з бі-боями.


ФУДКОРТИ

Точок з їжею та напоями, як і зазвичай, багато. На різний смак: від лимонаду і квасу до коктейлів, від бургерів до морепродуктів. 

Традиційно на фестивалі продають брендовані сувеніри.


СПОРТ І РОЗВАГИ

В окремій зоні екстремальні розваги пропонували партнери-спонсори. Проплисти на човні, підкорити скалелазну стіну чи стрибнути за чіпсами. На фестивалі чергували машини швидкої допомоги та Національної поліції. 

СОЦІАЛЬНІ ПРОЕКТИ ТА ІНКЛЮЗІЯ

На Atlas Weekend свої проекти представляли громадські організації. Щоправда, ввечері їх намети стояли вже пустими – всі пішли на концерти.  

Популярністю користувався проект «Побачити більше»: гостям пропонували пройти лабіринт наосліп та навпомацки вгадати слова.  


Крім того, для людей на візках спорудили поміст, з якого було добре видно головну сцену. Поруч знаходиться спеціально обладнана вбиральня. 

Для людей з вадами слуху на головній сцені працювали сурдоперекладачі.


Втім... рови між основною дорогою та майданчиками перед сценою вирішили замостити дерев'яними палетами – і вони вже першого дня не витримали «ваги» гостей. 

МУЗИКА І СЦЕНИ

Розташування сцен з минулого року фактично не змінилося. 

На North Stage (Північна сцена), що знаходиться найближче до входу, першого дня виступали виконавці лейблу Masterskaya (продюсер Іван Дорн) – закривали її WARHOLA та YUKO.

Хедлайнером West Stage (Західна сцена) стала ONUKA. Наталія Жижченко закликала бути екологічними та сортувати сміття.


Програму на East Stage (Східна сцена) завершував O.TORVALD. Музиканти дали великий рок-концерт та презентували нову пісню, дуетом з Юлією Юріною.
Новою сценою фестивалю стала Kurenivka Stage – від ДК Куренівки, української спільноти Burning Man. Вони облаштували намет, де грали діджеї.Нарешті, Main Stage – головна сцена, на якій виступали популярні виконавці.

Ввечері гостей розважали:

ALEKSEEV


NK (Настя Каменських)


БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ


Відвідувачам роздавали паперові килимки з натяком на хедлайнерів.

PAVLO ZIBROV. Співак у яскравому червоному костюмі акцентував, що виконує пісні 25-річної давності. І постійно тримав контакт з публікою.


«Де тут киянки? Підніміть руки!», – казав він, коли співав «Хрещатик».
«Повторюйте за мною, щоб гарно росли вуса»,– під час танців під «Мертві бджоли не гудуть». 

«Запалюйте мобілочки», – виконуючи «Женщина любимая».
«Є в Україні і доля, і воля. Покажемо, що ми козацького роду!», – розпочинаючи «У нас є все».


DZIDZIO. У незмінному головному уборі Михайло Хома закликав всіх стрибати і танцювати, обіцяючи подарувати найактивнішим футболку.


СОФІЯ РОТАРУ. 71-річна співачка тріумфально з'явилася на публіці з хітом «Червона рута». Окрім цієї пісні та «Одна калина», решта репертуару була російськомовним, та й спілкувалася Софія Ротару також російською. 

Зокрема, прозвучали «Я не оглянусь», «Горная лаванда», «Хуторянка», «Я назову планету именем твоим».Своїм прихильникам співачка присвятила нову композицію з такими словами «Хочу танцевать с тобой, понимать тебя, с тобою быть.. музыка моей любви будет кружить...»


Загалом склалося враження, що Софія Ротару скучила за публікою:«Я аплодую вам, поаплодуйте і ви мені», «Освітлювач, покажи мені людей».


Завершував насичений день виступ гурту MOZGI на чолі з Потапом. Музиканти підготували гарне шоу і змогли «зарядити» аудиторію. Одна задумка не спрацювала – у додатку фестивалю відвідувачам пропонували включити функцію «світлове шоу» під час виступу гурту. Перебої з Інтернетом завадили побачити, що ж то мало бути. Концертна програма завершилася о пів на першу. Насамкінець відвідувачів чекало ще одне випробування – дістатися додому.  

Дорогою можна було оцінити освітлення відремонтованого переходу.


Метрополітен обмежив вхід на станцію.


Незважаючи на це, все одно було схоже на час пік.


 

Нагадуємо, фестиваль Atlas Weekendтриває до 14 липня.