Після десятиліть страждань: Татарка й Лук'янівка тепер з гарячою водою

У Києві в розпалі підготовка до опалювального сезону і місто проводить дуже багато планових робіт на тепломережах. Адже до осені кияни мають бути стабільно забезпечені теплом.
8 будинкам на Татарці поталанило з сучасними теплопунктами
– Зараз міняємо понад 130 км старої аварійної мережі, 20 кілометрів труб вже замінено на нові, які захищені від тепловтрат, – розповідає заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. – Кияни помітили, що на Татарці ще з зими працюють тепловики, бо на перехресті вулиць Овруцької, Багговутівської та прилеглих дворах будинків все перекопано. Але перекладання теплотрас добігає кінця і вже у серпні заасфальтують всі ділянки. Проблема з відсутністю гарячої води влітку та ненадійним обігрівом будинків взимку існувала у цьому районі півтора десятки років, їх обслуговувала невелика котельня приватного підприємства. У свою чергу, колишнє «Київенерго» не хотіло вкладати кошти та вирішувати проблему. Нині всі комунікації міняють і переключають їх на живлення від великої комунальної котельні, що підпорядковується КП «Київтеплоенерго».
Петро Пантелеєв пояснив, що велика ділянка на Татарці – найскладніша. Тут на додаток до прокладання 2,6 км труб різного діаметру і розводки їх дворами 11 будинків, довелося в процесі роботи змінювати трасу проходження нових комунікацій. Тому що посольство Лівії відмовило комунальникам у дозволі працювати на своїй території. Довелося «йти в обхід». Крім того, у рамках проекту збудовано 3 центральні теплові пункти, а у 8 будинках у підвалах змонтовано індивідуальні теплопункти з погодними регуляторами температури, які допоможуть значно економити енергоресурси та знизити платежі мешканців за обігрів не менш ніж на 20 відсотків.
Перед «Променада-центром» ліквідують кіоски та зроблять повний благоустрій території
– Нині будівельники завершують роботу на цій складній ділянці, вже за 2 тижні сюди доставлять засувки і ще деяке обладнання фінського виробництва й можна проводити випробування. Мешканцям повернуть гарячу воду, – говорить очільник Шевченківської РДА Олег Гаряга.– А ми візьмемося за благоустрій території та асфальтування. Цей куточок району перед «Променада-центром» довгі роки був занедбаним, із недобудованими промисловими спорудами. Нарешті інвестори їх привели до ладу, зробили частину сучасного благоустрою цього місця. Ми завершимо впорядкування території та не залишимо в такій кількості кіоски біля зупинки тролейбусів.
Будинки біля стадіону «Старт» будуть з гарячою водою
Олег Гаряга також повідомив, що у районі, біля стадіону «Старт» також проводять складні роботи з перекладання тепломереж, які живилися від відомчої котельні, що призводило до хронічної відсутності гарячої води у будинках на Лук’янівці влітку. Були й проблеми з лімітами газу для котельні. Наразі, після заміни, теплотраси перепідключать на велику комунальну котельню й взимку в домівках буде стабільне тепло.
За словами Петра Пантелєєва, нині в столиці в роботі 120 об’єктів, де перекладають теплові мережі. Процес завершать до настання холодів, відновлять асфальтове покриття й благоустрій території. З матеріалами й фінансуванням робіт проблем не має. Місто проводить й велику роботу із внутрішньобудинковими лічильниками тепла: встановленням там, де їх не вистачало, повіркою, ремонтом, або відновленням після крадіжок.