У столиці молоді вчені презентували свої креативні ідеї

У столиці молоді вчені презентували свої креативні ідеї

У цьому році вперше в Києві відбувся Falling Walls Lab Kyiv. Місце проведення – Інститут міжнародних відносин Київського національного університету. Наукова конференція зібрала під своїм дахом молодих активних людей, які мають креативні ідеї, та інвесторів. Мета її – втілити наукові ідеї в бізнес, дати життя задумкам, які покращать життя суспільства. Лозунг заходу: «Наука більше не нудна!». Організатором конференції є Фонд братів Кличко. На участь у конференції було подано більше ніж 100 заявок, обрано 30 учасників. Ці 30 молодих амбітних людей представляли свої ідеї перед журі. У кожного учасника було 3 хвилини, протягом яких потрібно було переконати слухачів, що ідея дійсно варта. Учасників конференції попередили, що по закінченні 3 хвилин лунає гонг, і якщо виступаючий не уходить зі сцени самостійно, то його утаскують звідти роботи-трансформери. До речі, усі охочі могли сфотографуватися з роботами. Переможці отримали цінні призи, а два учасники, визнані кращими, поїдуть представляти Україну на міжнародну конференцію Falling Walls Conference у Берлін.

Члени журі зруйнували символічну стіну
Члени журі зруйнували символічну стіну
За порядком стежили роботи-трансформери
За порядком стежили роботи-трансформери
Іванна Небор запропонувала оригінальний спосіб схуднення
Іванна Небор запропонувала оригінальний спосіб схуднення
Переможець конференції, Олександр Шиманко розробив оригінальний гаджет
Переможець конференції, Олександр Шиманко розробив оригінальний гаджет
Молоді, творчі люди презентували свої розробки
Молоді, творчі люди презентували свої розробки

Запропоновані ідеї допомагали вирішити гострі проблеми медицини, екології, енергозбеження, освіти. Членами журі стали відомі особи: Клим Чурюмов, директор Київського планетарію; Віктор Досенко, професор, член НАН України; Віктор Цикунов, директор департаменту стратегічних технологій компанії «Microsoft Ukraine».

Члени журі зруйнували стіну, яка символізує відгородження накового розвитку нашої країни від інших держав.

Так, у конкурсі було представлено творчий проект 21-річного Антона Головаченка – роботизований скелет для людей з обмеженими можливостями. Завдяки ноу-хау людина, в якої не працює нога чи рука, одягнувши цей скелет, зможе відчувати себе повноцінною людиною. І навіть маломобільна людина зможе рухатися. Пристрій працює за допомогою серводвигунів та комп’ютерного блока. Надихнула Антона створити цей виріб хвора бабуся, в якої була паралізована рука.

Антон Головаченко навчається в НАУ. На свій винахід він затратив близько двох років. Перебуває розробка на стадії старт-апу, і молодий винахідник активно шукає інвестиції для завершення проекту. Адже, як пояснив Антон, щоб пристрій функціонував, потрібен іще нейрошолом. А для його створення необхідні гроші.

Іншу цікаву ідею запропонувала студентка VI курсу Національного медичного університету ім. О. Богомольця Іванна Небор. Дівчина запропонувала створити капсули для людей, які бажають схуднути.

- У кожного з нас є худі знайомі, які їдять усе, що хочуть, і стільки, скільки хочуть, але залишаються худими. Справа в тому, що в цьому їм допомагає їх мікробіота (співвідношення всіх бактерій кишечника), яка дісталась цим людям генетично. Тому якщо люди, які бажають схуднути, постійно прийматимуть капсули з мікробіотою від худих людей, то зможуть схуднути.

Іванна розповідає, що активно досліджує цю проблему на кафедрі внутрішньої медицини у виші. Дівчина вірить, що в Україні можна створити такий винахід, адже для цього потрібно не так багато: лабораторія, де проходитиме розробка, та спеціалісти, які віритимуть в успіх. Іванна планує зв’язати своє життя з наукою.

Переможцями конференції стали:

1 місце – Олександр Шиманко з Івано-Франківська. Його проект – гаджет «Розумна подушка», яка допомагає моніторити життєві показники людини, зокрема відстежувати якість сну. За підтримки генерального партнера конференції компанії «Нова пошта» Олександр відправиться до Берліну, де 9 листопада виступить перед провідними вченими світу. Також Олександр отримує сучасний ноутбук;

2 місце – Оксана Борисенко з Києва, яка представила проект Enable Talk – рукавичку, що «переводить» мову жестів, використовувану глухонімими, на мову. Журі прийняло безпрецедентне рішення відправити у Берлін і Оксану, щоб вона представила на Falling Walls Conference свій винахід. Оксана також отримує сучасний ноутбук.

- У нас є вже 20 прототипів таких рукавичок, зараз ми їх доробляємо, аби можна було їх використовувати. Декілька пар рукавичок залишаться в Україні, інші поїдуть до США до наших партнерів – шкіл для глухонімих дітей. До речі, ці рукавички також можна буде використовувати для полегшення спілкування з дітьми, хворими на аутизм. Адже дослідження вже довели, що цим дітям легше спілкуватись жестовою мовою, аніж звичайною, – зазначає Оксана.

3 місце – Едуард Братушка з Києва, який створив настільну гру «Зараження», що допомагає людям подолати медичну неграмотність і дізнатися більше про свій організм. Едуарду дістався планшет від інноваційного партнеру «Microsoft Ukraine»та Фонду братів Кличко.

Наука – рушійна сила розвитку країни. Якщо такі конференції проходитимуть в Україні щорічно, можна сподіватися, що незабаром у нашій країні наука вийде із занепаду, а молоді талановиті люди будуть зацікавлені створювати креативні розробки.